Biomed-Lublin: nowy wiceprezes i nowi członkowie Zarządu

Biomed-Lublin: nowy wiceprezes i nowi członkowie Zarządu
Piotr Fic Fot. aleBank.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Biomedu-Lublin mianowała dotychczasowego członka Zarządu ds. operacyjnych Piotra Fica wiceprezesem Zarządu, a także rozszerzyła skład zarządu, do którego powołała dwóch nowych członków: Artura Bielawskiego (począwszy od 1 listopada 2020 r.) jako członka Zarządu ds. produkcji i technologii i Jakub Winklera (począwszy od 1 stycznia 2021 r.) jako członka Zarządu ds. organizacyjnoprawnych, podała Spółka.

„Rada nadzorcza wyraziła przekonanie, że rozszerzenie składu zarządu stanowić będzie istotne wsparcie kompetencyjne i operacyjne dla spółki w perspektywie ambitnych projektów i strategii, jakie spółka będzie realizować przez najbliższe lata” – czytamy w komunikacie.

Skład Zarządu począwszy od 1 listopada 2020 roku:

Marcin Piróg ‒ prezes Zarządu

Piotr Fic ‒ wiceprezes Zarządu ds. operacyjnych

Artur Bielawski ‒ członek Zarządu ds. produkcji i technologii

Jakub Winkler od 1 listopada 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. pełnić będzie funkcję pełnomocnika Zarządu ds. organizacyjno-prawnych, zaś od 1 stycznia 2021 r. funkcję członka Zarządu ds. organizacyjno-prawnych, podano również.

Artur Bielawski i Jakub Winkler od wielu lat związani są z działalnością spółki. Artur Bielawski zatrudniony jest w spółce od 26 lat, zaś od 12 lat pełni funkcję dyrektora ds. produkcji. Jakub Winkler jako adwokat obsługuje prawnie spółkę od 7 lat, zaś od 4 lat kieruje działem prawnym spółki, podano w materiale.

Artur Bielawski jest lekarzem weterynarii, absolwentem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie, specjalizacji I stopnia mikrobiologia lekarska – Akademia Medyczna w Lublinie – mikrobiologia oraz Politechniki Lubelskiej Wydział Zarządzania i Podstaw Techniki, kierunek: zarządzanie i marketing.

Od 1994 r. w Biomed-Lublin, wcześniej w latach 1993‒1994 asystent w Katedrze i Klinice Rozrodu Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, a w 1991 r. technolog w Wydziale Szczepionek Biowet-Puławy.

Jakub Winkler jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i aplikacji adwokackiej w Izbie Adwokackiej w Lublinie. Od września 2013 r. stale współpracujący z Biomed-Lublin, od 2016 r. kierujący działem prawnym spółki, odpowiedzialny za kompleksową obsługę prawną spółki.

Wcześniej w latach 2009-2013 był zatrudniony na stanowisku aplikanta adwokackiego w A. i B. Chadaj Spółce Partnerskiej Adwokatów (po złożeniu egzaminu adwokackiego współpracownik).

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku.

Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych).

Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.

Źródło: ISBnews