Billon laureatem konkursu Global Hackcelerator

Billon laureatem konkursu Global Hackcelerator
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Konkurs odbywał się podczas Singapore Fintech Festival - największej na świecie konferencji fintechowej, podała spółka. W tym roku do konkursu zgłosiło się ponad trzysta firm z całego świata. Usługa oferowana przez Billona znalazła się w trójce zwycięzców, obok rozwiązania firm BTO oraz Mosabi.

Polski produkt pokazał, jak blockchain może być stosowany przez banki, aby dotrzeć do klientów biznesowych z sektora MSP oraz konsumentów obracających niewielkimi sumami pieniędzy podczas transakcji kupna-sprzedaży.

„Finał i ogłoszenie zwycięzcy odbyło się podczas tegorocznej 3. edycji Fintech Festival organizowanego przez Singapurski Bank Centralny w Singapurze. Program akceleracyjny prowadzony przez 12 tygodni przez ekspertów z KPMG pozwolił dogłębnie przeanalizować finałową dwudziestkę wyłonioną spośród kilkuset  zgłoszeń z całego świata. Billon startował ze swoim rozwiązaniem mikropłatności bazujących na technologii blockchain, dedykowanym dla instytucji finansowych” – czytamy w komunikacie.

Polski produkt pokazał, jak blockchain może być stosowany przez banki, aby dotrzeć do klientów biznesowych z sektora MSP oraz konsumentów obracających niewielkimi sumami pieniędzy podczas transakcji kupna-sprzedaży. Zaprezentowane rozwiązanie polskiego fintecha udowodniło, że dzięki technologii rozproszonego rejestru nawet te transakcje są rentowne, podano również.

Polska firma ma za sobą wyróżnienia w Polsce i Europie, m.in. jest jednym z 50 najatrakcyjniejszych fintechów w Europie w 2018 i dostała środki z unijnego programu Horyzont 2020 na rozwój swojego blockchainowego oprogramowania.

Źródło: ISBnews