Bierzesz kredyt hipoteczny? Zobacz, jak zmniejszać ryzyko finansowe

Bierzesz kredyt hipoteczny? Zobacz, jak zmniejszać ryzyko finansowe
Fot. stock.adobe.com/Proxima Studio
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Chętnie zawyżamy swoje możliwości finansowe, starając się o kredyt hipoteczny. Postępujemy tak nie tylko w banku, ale też przed samym sobą. Nie bierzemy pod uwagę pesymistycznych scenariuszy.

Biorąc #KredytHipoteczny, powinniśmy przygotować się na różne sytuacje, takie jak utrata pracy #kredyty

Rynek pracy jest obecnie bardzo sprzyjający pracownikom, raczej łatwo znaleźć nową pracę. Jednak biorąc kredyt na mieszkanie, powinniśmy przygotować się na różne sytuacje, takie jak utrata pracy.

Czytaj także:  Planujesz zakup mieszkania? Sprawdź, jak poprawić swoją zdolność kredytową >>>

Powinniśmy zadbać o margines  finansowy

– Musimy mieć pieniądze, aby spłacić ratę, jednak dochody powinny nam wystarczyć na oszczędności krótkoterminowe – mówi Jarosław Sadowski z Expandera. – Powinniśmy zadbać o margines  finansowy na nieprzewidziane wydatki, gdy zepsuje się nam lodówka czy samochód.

Czytaj także: Kredyty hipoteczne: rekordy na rynku, a raty coraz wyższe >>>

Ubezpieczenie na życie i od nieszczęśliwych wypadków

Nawet optymiści powinni pomyśleć o ubezpieczeniu na życie i od nieszczęśliwych wypadków. Najwięcej osób biorących kredyt hipoteczny ma 25-35 lat, a koszt ubezpieczenia dla osób w tym wieku jest szczególnie niski.

– Te dodatkowe ubezpieczenia są bardzo ważne właśnie w początkowym okresie spłaty kredytu, gdy spłacamy raty, a nie mamy jeszcze oszczędności – wyjaśnia Jarosław Sadowski.

Źródło: MarketNews24