BGK: emisje na rzecz Funduszu COVID-19 będą odbywały się w formie przetargu organizowanego przez NBP

BGK: emisje na rzecz Funduszu COVID-19 będą odbywały się w formie przetargu organizowanego przez NBP
Bank Gospodarstwa Krajowego - Siedziba (źródło: BGK SA)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Sprzedaż obligacji przez BGK w dn. 17 czerwca odbędzie się po raz pierwszy w formie przetargu zorganizowanego przez NBP, będzie to standardowy tryb plasowania obligacji na rzecz Funduszu COVID-19 - podał BGK w komunikacie. BGK nadal będzie mieć możliwość sprzedaży papierów w dotychczas wykorzystywanym trybie poza przetargiem.
.@BGK_pl nadal będzie mieć możliwość sprzedaży papierów w dotychczas wykorzystywanym trybie poza przetargiem #BGK #NBP #obligacje #koronawirus #COVID19

Bank Gospodarstwa Krajowego zaoferuje w środę 17 czerwca 10-letnie obligacje serii FPC0630. Wartość minimalna podaży wynosi 1 mld zł, wartość maksymalna nie została ustalona. Będzie to piąta emisja BGK na rzecz Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

BGK podał we wtorek, że będzie to pierwsza sprzedaż w formie przetargu zorganizowanego przez Narodowy Bank Polski.

Pierwsza sprzedaż w formie przetargu zorganizowanego przez agenta emisji

„Środowa sprzedaż będzie pierwszą w formie przetargu zorganizowanego przez agenta emisji, którym jest Narodowy Bank Polski. Tym samym obligacje, które emitujemy na rzecz Funduszu, będą oferowane identycznym trybem, jak obligacje skarbowe. Oznacza to m.in., że udział w przetargu mogą wziąć wszyscy Dealerzy Skarbowych Papierów Wartościowych” – powiedział cytowany w komunikacie dyrektor Instytucji Finansowych i Organizacji Finansowania BGK Robert Zima.

Czytaj także: Wiceprezes BGK: planujemy trzecią emisję obligacji na rzecz Funduszu Przeciwdziałania COVID-19; średnio dwie emisje w miesiącu >>>

„Przewidujemy, że przetargi organizowane przez NBP stanowić będą standardowy tryb plasowania obligacji Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, przy czym nadal będziemy mieć również możliwość sprzedaży w dotychczas wykorzystywanym trybie pozaprzetargowym” – dodał.

Do tej pory BGK pozyskał na rzecz Funduszu kwotę 38,5 mld zł, emitując obligacje 7-letnie serii FPC0427 za 33,6 mld zł i 10-letnie serii FPC0630 za 4,87 mld zł. 

Źródło: PAP BIZNES