BFG zawiesił wnoszenie składek na fundusz gwarancyjny banków do 31 października

BFG zawiesił wnoszenie składek na fundusz gwarancyjny banków do 31 października
Źródło: Bankowy Fundusz Gwarancyjny
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bankowy Fundusz Gwarancyjny zawiesił obowiązek wniesienia należnych za rok 2022 składek na obowiązkowy system gwarantowania depozytów wnoszonych przez banki do 31 października 2022 rok, poinformował BFG w komunikacie.

„Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o zmianie ustawy o listach zastawnych i bankach hipotecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 872, 'ustawa zmieniająca ustawę o listach zastawnych’), do dnia 31 października 2022 r. został zawieszony obowiązek wniesienia należnych za rok 2022 składek na obowiązkowy system gwarantowania depozytów wnoszonych przez banki i oddziały banków zagranicznych, które nie zostały wniesione przed dniem wejścia w życie tego przepisu, tj. do dnia 7 maja 2022 r.” – napisał BFG w komunikacie.

BFG nie określił wysokości składek za II kwartał

W związku z powyższym, BFG nie określił wysokości składek na obowiązkowy system gwarantowania depozytów wnoszonych przez banki i oddziały banków zagranicznych należnych za II kwartał 2022 r.

Czytaj także: BFG zwiększył łączny poziom składek banków o 66 proc., do 3,7 mld zł w 2022 roku >>>

Na podstawie art. 34 ust. 2 ustawy zmieniającej ustawę o listach zastawnych, określenie i wniesienie składek należnych za II i III kwartał 2022 r. nastąpi w IV kwartale 2022 r., podano także.

Źródło: Bankowy Fundusz Gwarancyjny / BFG