Bezpłatny kurs języka polskiego dla osób z Ukrainy ‒ wspólna inicjatywa Santander Bank Polska i Uniwersytetu Szczecińskiego

Bezpłatny kurs języka polskiego dla osób z Ukrainy ‒ wspólna inicjatywa Santander Bank Polska i Uniwersytetu Szczecińskiego
Fot. stock.adobe.com / klenger
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Santander Bank Polska wspólnie z Uniwersytetem Szczecińskim przygotował kurs nauki języka polskiego, by wspierać osoby z Ukrainy. Zajęcia będą realizowane na poziomie podstawowym, w systemie online. Program ma na celu likwidację bariery językowej i poprawienie możliwości komunikacyjnych uczestników, poinformował Bank.

Dla osób przybywających z Ukrainy znajomość języka polskiego jest kluczowa, aby móc się porozumiewać, uczyć lub pracować w Polsce. Dlatego Santander Bank Polska chcąc wyjść naprzeciw tym potrzebom, razem z Uniwersytetem Szczecińskim, zorganizował otwarty kurs języka polskiego.

‒ Naszą misją jest wspieranie społeczności poprzez współpracę z uczelniami, które mają odpowiednie zaplecze merytoryczne do prowadzenia tego typu kursów. Posługiwanie się językiem polskim jest podstawową kompetencją wymaganą na wielu stanowiskach pracy.

Mam nadzieję, że pomoc, którą zaoferujemy wspólnie z Uniwersytetem Szczecińskim, ułatwi naszym klientom, przyjaciołom, rodzinom i gościom z Ukrainy odnalezienie się w kraju i przyczyni się do łatwiejszego startu na polskim rynku pracy i uczelniach – mówi Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades.

Więcej o pomocy polskich banków dla Ukrainy >>>

Zajęcia online, już od 20 kwietnia 2022 roku

Aby jak najbardziej ułatwić uczestnikom udział w zajęciach, program będzie realizowany online. Spotkania odbędą się przy użyciu aplikacji Zoom oraz streamingu na Facebooku. Zajęcia będą prowadzone na poziomie podstawowym przez lektorkę z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Poruszone zostaną zarówno tematy, które dotyczą życia codziennego, jak i zagadnienia oraz zwroty potrzebne w środowisku pracy.

Aby każdy zainteresowany mógł skorzystać z materiałów w dogodnym dla siebie momencie, nagrania z lekcji zostaną umieszczone na stronie https://www.santander.pl/kurs-polskiego.

‒ Uniwersytet Szczeciński aktywnie włącza się od pierwszych dni wojny w pomoc Ukrainie. Wychodzimy naprzeciw wielu potrzebom. Jedną z nich jest szybkie poznanie podstaw języka polskiego, który ułatwi obywatelom Ukrainy pobyt w Polsce ‒ w miejscu zamieszkania, w pracy, w codziennych kontaktach z Polakami.

Organizując kurs języka polskiego w trybie zdalnym, chcemy trafić szczególnie do tych osób, które nie mogą uczestniczyć w naszych zajęciach bezpośrednich. Tak rozumiemy na Uniwersytecie naszą misję społeczną, którą konsekwentnie realizujemy ‒ mówi dziekan Wydziału Humanistycznego dr hab. Krzysztof Nerlicki, prof. US.

Więcej najnowszych wiadomości na temat wojny w Ukrainie >>>

Bez zapisów, bez rekrutacji ‒ wystarczy ukończone 18 lat

Kurs obejmuje 60 godzin lekcyjnych, a przewidywany czas trwania to ok. 15 tygodni. Pierwsza lekcja jest zaplanowana na 20 kwietnia 2022 r.

Pełny harmonogram lekcji oraz link do spotkań na Zoom znajdują się na stronie internetowej: https://www.santander.pl/kurs-polskiego.

Kurs jest przeznaczony dla każdej osoby, która ukończyła 18 lat i chce nauczyć się języka polskiego. Nie są wymagane zapisy, ani udział w rekrutacji.

Źródło: Santander Bank Polska