„Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem wydarzenia „Dzień Seniora” w ZUS

„Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” Fundacja Polska Bezgotówkowa partnerem wydarzenia „Dzień Seniora” w ZUS
Źródło: ZUS
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wystartował „Dzień Seniora”, czyli ogólnopolski cykl spotkań dla osób powyżej 65. roku życia organizowanych w tym roku pod hasłem: „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”. Fundacja Polska Bezgotówkowa, jako partner merytoryczny wydarzenia, przygotowała specjalny program edukacyjny na temat bezpieczeństwa zakupów online, poinformowała Fundacja.

W ramach wydarzenia, które potrwa miesiąc, odbędzie się cykl spotkań z seniorami w różnych miejscowościach w całej Polsce.

Celem prelekcji i konsultacji jest upowszechnianie wiedzy na temat m.in. płatności bezgotówkowych, bezpiecznych zakupów online czy świadczeń emerytalnych.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli spotkać się bezpośrednio z ekspertami oraz porozmawiać na nurtujące ich kwestie.

Czytaj także: Pokolenie cyfrowych seniorów na zakupach w sieci ‒ potencjał, bariery i wyzwania

Pomoc w ubankowieniu seniorów

‒ Największy odsetek osób nieubankowionych, czyli takich, które nie posiadają konta ROR w banku stanowią osoby powyżej 65. roku życia.

Z drugiej strony jednak, seniorzy to coraz liczniejsza i  bardziej istotna grupa społeczna, która staje się aktywna cyfrowo i częściej korzystająca na co dzień z Internetu – podczas zakupów online, komunikacji z bliskimi czy spędzaniu czasu wolnego. Potrzebują jednak kompetencji i wiedzy, która pozwoli im łatwo i bezpiecznie korzystać z technologicznych rozwiązań.

Cieszymy się, że możemy zaangażować się w ten ważny i niezwykle potrzebny projekt, tym bardziej, że jest on adresowany bezpośrednio do tych osób, które chcą być włączone do grona cyfrowych użytkowników – mówi Joanna Erdman, prezes Zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Czytaj także: Sektor bankowy wspólnie edukuje w obszarze finansów i cyberbezpieczeństwa

Dni Seniora – informacje

Organizatorami „Dni Seniora” są ZUS oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Harmonogram wydarzenia znajduje się na stronie: harmonogram wydarzeń jest na stronie zus.pl/senior.

Źródło: Fundacja Polska Bezgotówkowa / FPB