Będzie kontrola w Amazonie? Rafalska prosi PIP o interwencję

Będzie kontrola w Amazonie? Rafalska prosi PIP o interwencję
Fot. Pixabay.com
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska zwróciła się do Głównego Inspektora Pracy (GIP) o podjęcie działań kontrolnych w centrach logistycznych firmy Amazon działających w Polsce, poinformował resort.

Będzie kontrola w #Amazon? @E_Rafalska prosi #PIP o interwencję

„To reakcja na pojawiające się w mediach się niepokojące informacje dotyczące sytuacji pracowników zatrudnianych w centrach logistycznych Amazon znajdujących się w Polsce” – napisała w piśmie minister Rafalska.

Wskazano na występowanie zjawiska nieprzestrzegania przepisów prawa pracy oraz przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, podano także.

„W przypadku, gdy Państwowa Inspekcja Pracy już takie kontrole przeprowadziła, proszę o poinformowanie mnie o ich wynikach” – czytamy dalej.

Odpowiedź Amazona

Amazon odniósł się do informacji na temat listu minister Rafalskiej.

„Od pierwszego dnia działalności w Polsce, ściśle współpracujemy z władzami i zapewniamy im pełen wgląd w nasze warunki pracy i standardy bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę nasze dotychczasowe relacje z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Inspektoratem Pracy, jesteśmy zaskoczeni tym listem.

Od 2014 r. stworzyliśmy w Polsce ponad 14 000 stałych miejsc pracy, zapewniając osobom u nas zatrudnionym bezpieczne i dobre warunki pracy. Chcąc walczyć z mitami na nasz temat otworzyliśmy nasze Centra dla zwiedzających. Każdy, kto chce się dowiedzieć jakie warunki i atmosferę pracy stworzyliśmy, może przekonać się o tym osobiście. Zapisy dostępne są na www.zwiedzanieamazon.pl czytamy w komentarzu firmy.

Źródło: ISBnews