Bartosz Ciołkowski nowym dyrektorem generalnym w Mastercard na Europę Południowo-Wschodnią

Bartosz Ciołkowski nowym dyrektorem generalnym w Mastercard na Europę Południowo-Wschodnią
Bartosz Ciołkowski. Źródło: Mastercard
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Mastercard poinformował o powołaniu Bartosza Ciołkowskiego na stanowisko dyrektora generalnego na Europę Południowo-Wschodnią.

W nowej roli Bartosz Ciołkowski będzie odpowiadać:

za realizację strategii w regionie obejmującym Albanię, Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Chorwację, Czarnogórę, Izrael, Kosowo, Macedonię Północną, Rumunię i Serbię,

rozwój płatności elektronicznych,

a także za współpracę z partnerami biznesowymi czy rządowymi.

Czytaj także: Dzięki eSkarbonkom Mastercard i akcji #MastercardGrazWOSP konto 31. Finału WOŚP zasiliło ponad 18 mln złotych

Kariera zawodoqwa nowego dyrektora gemneralnego

Bartosz Ciołkowski dołączył do Mastercard w 2005 roku. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora generalnego na Polskę, znacząco przyczyniając się do dynamicznego rozwoju sektora płatności elektronicznych, m.in. poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań i produktów, a także zwiększanie sieci akceptacji. Odegrał kluczową rolę w powołaniu Fundacji Polska Bezgotówkowa oraz w inwestycji Mastercard w Polski Standard Płatności (PSP), właściciela marki BLIK.

Zarządzał również działalnością Mastercard na rynku czeskim i słowackim.

Czytaj także: Co Polacy wiedzą o płatnościach odroczonych? Raport Mastercard

Bartosz Ciołkowski w ścisłym kierownictwie Firmy

Wraz z awansem, Bartosz Ciołkowski dołącza do ścisłego kierownictwa Mastercard Europe.

– Z wielką przyjemnością ogłaszam Bartosza dyrektorem generalnym na Europę Południowo-Wschodnią. Jego ogromny wkład w rozwój dynamicznego ekosystemu płatności w Polsce jest nieoceniony i nie mam wątpliwości, że ta nominacja będzie miała kluczowe znaczenie dla sektora płatności elektronicznych w Europie Południowo-Wschodniej – powiedział Mark Barnett, prezes Mastercard Europe.

Bartosz Ciołkowski jest obecnie członkiem Rady Nadzorczej Polskiego Standardu Płatności i pozostanie w tej roli. Utrzyma również funkcję członka Rady Nadzorczej Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Do czasu wyboru następcy, będzie on nadal zarządzać działalnością Mastercard w Polsce.

Źródło: Mastercard