Bankowość spółdzielcza w Niemczech: Spółdzielczy teambank finansowy McDonald

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2013.11.foto.026.250xTeamBank to jedno z kilkunastu specjalistycznych przedsiębiorstw DZ Bank Gruppe, która wraz ze 1156 bankami lokalnymi tworzy spółdzielczą grupę bankową FinanzVerbund.

Prof. UG dr hab. Eugeniusz Gostomski

TeamBank nie prowadzi rachunków klientów ani nie pozyskuje depozytów. Specjalizuje się w udzielaniu tylko jednego rodzaju kredytu ratalnego pod marką easyCredit. Środki na ten cel pozyskuje od swojej spółki matki – DZ Banku. TeamBank zatrudnia 1033 pracowników, w tym 60 proc. stanowią kobiety, 580 osób pracuje w centrali, a 453 w 60 terenowych placówkach – Credit-shops, zlokalizowanych w większych miastach. Większość kredytów TeamBank udziela poprzez banki ludowe i banki Raiffeisena, współpracuje z nim 76 proc. niemieckich banków spółdzielczych.

Kredyt dla pana Müllera

Banki partnerskie, oferując sztandarowy kredyt ratalny – easyCredit, wzbogacają w ten sposób własną ofertę i zarabiają na prowizji od TeamBanku. Poprzez placówki spółdzielcze udzielany jest easyCredit nie tylko osobom prywatnym, ale także przedsiębiorcom, podczas gdy własne Credit-shops sprzedają kredyty tylko osobom prywatnym. Warto podkreślić, że czas otwarcia placówek Credit-shops jest dłuższy niż placówek banków spółdzielczych i wynosi z reguły 12 godzin od poniedziałku do soboty (w każdym dniu od godz. 8.00 do 20.00).

EasyCredit może być udzielany także przez internet, drogą telefoniczną i pocztową. Klient ściąga z internetu wstępny formularz wniosku kredytowego, podaje w nim wnioskowaną kwotę kredytu oraz swoje dane osobowe i przesyła ją do TeamBanku. Na tej podstawie uzyskuje niewiążącą ofertę kredytu wraz z niezbędnymi formularzami. Po wypełnieniu dokumentów należy je wydrukować, dołączyć do nich dowód otrzymania wynagrodzenia za pracę lub odcinek emerytury za ostatnie dwa miesiące i następnie udać się na pocztę w celu uzyskania potwierdzenia swego podpisu. Dokumenty zostają przesłane do banku i po ich nadejściu w ciągu 2-3 dni środki z kredytu zostają przelane na podany przez klienta rachunek rozliczeniowy.

Wehikuł dla każdego

TeamBank udziela najbardziej znanego kredytu ratalnego w Niemczech. Oferta adresowana do przeciętnego pana Müllera znajduje wielu ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI