Bankowość prywatna BRE Banku po raz 6. najlepsza w Polsce

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bre.bank.01.250x129Prestiżowy magazyn finansowy Euromoney Magazine już po raz 6. uhonorował bankowość prywatną BRE Banku tytułem "Best Private Banking Services Overall Poland". BRE Private Banking & Wealth Management wygrał też w corocznym zestawieniu dziennika Parkiet na najlepszy portfel akcji, który w 2012 roku przyniósł ponad 37 proc. zysku.

Euromoney Magazine co roku przeprowadzania ankietę wśród instytucji finansowych z całego świata, oferujących specjalistyczne usługi bankowości dla osób zamożnych. Jej zwieńczeniem jest globalny ranking „The Private Banking Survey”. Eksperci Euromoney wybierają najlepsze banki w danym państwie, uwzględniając między innymi zakres świadczonych usług, relacje z klientami oraz ofertę produktową. Podczas oceny istotny jest też przeciętny wzrost zdeponowanych w banku środków oraz liczba jego klientów, a także wysokość aktywów będących pod zarządzaniem banku i wypracowane w tym zakresie zyski.

W ciągu ostatnich kilku lat branża private banking na świecie musiała się mocno zmodernizować. Wszystko po to, aby sprostać rosnącym wymaganiom klientów oraz nowym regulacjom. Nasza wygrana oznacza, że udało nam się dorównać stawianym nam wyzwaniom – mówi Małgorzata Anczewska, dyrektor BRE Private Banking & Wealth Management. – Dzisiaj śmiało możemy powiedzieć, że na tle konkurencji wyróżniamy się nie tylko najwyższą jakością usług, ale też zastosowaniem rozwiązań dopasowanych niemal w 100 proc. do zmieniającego się rynku. Warto pamiętać, że to właśnie bankowość prywatna BRE Banku jako pierwsza w Polsce wprowadziła do oferty takie usługi jak transfer międzypokoleniowy majątku czy inwestycje alternatywne, np. inwestycje w nieruchomości – wyjaśnia  Małgorzata Anczewska.

Bankowość BRE Banku znalazła się też w czołówce instytucji, które jako pierwsze poszerzyły ofertę o rozwiązania innych firm (tworząc w ten sposób tzw. otwartą architekturę produktową) oraz zaproponowały kompleksowe podejście do zarządzania majątkiem (wealth management),  doradztwo inwestycyjne i zarządzanie aktywami.

W tym ostatnim zakresie również odnosimy duże sukcesy. Strategia Agresywna Akcji zarządzana przez BRE Wealth Management  została niedawno uznana przez dziennik branżowy Parkiet za najlepszą strategię akcyjną w 2012 r. – mówi Małgorzata Anczewska. – Zarządzany przez nas portfel zarobił ponad 37 proc. Co oznacza, że pobił prawie dwukrotnie indeks WIG 20 – dodaje dyrektor BRE Private Banking & Wealth Management.

Bankowość prywatna BRE oferuje swoje usługi od 1995 roku proponując kompleksowe zarządzanie majątkiem oraz zaawansowaną bankowość transakcyjną. Zapewnia klientom dostęp do wiedzy wysoko wykwalifikowanych specjalistów i analityków.  Oddziały BRE Private Banking & Wealth Management znajdują się w 16 miastach Polski.

Emilia Kasperczak
Specjalista ds. PR
BRE Bank, marka MultiBank

Krzysztof Olszewski
Rzecznik prasowy Grupy BRE Banku
BRE Bank