Banki zrzeszone w SGB udzieliły 40 proc. wszystkich kredytów z dopłatą ARiMR w 2017 r.

Banki zrzeszone w SGB udzieliły 40 proc. wszystkich kredytów z dopłatą ARiMR w 2017 r.
Fot. Materiały prasowe SGB-Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Banki zrzeszone w Spółdzielczej Grupie Bankowej (SGB) udzieliły kredytów z dopłatą Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) na 1,9 tys. przedsięwzięć na łączną kwotę 412 mln zł w 2017 r., co stanowi 40% wszystkich kredytów z dopłatą ARiMR udzielonych w ub. roku.

#SGB: w 2017 r. skredytowano blisko 1,9 tys. przedsięwzięć na łączną kwotę ponad 412 mln zł, co stanowi niemalże 41% i 40% wszystkich kredytów z dopłatą #ARiMR #kredyty #rolnicy #banki

Według danych ARiMR, od 2015 do 2017 banki z Grupy SGB udzieliły prawie 11,5 tys. kredytów preferencyjnych na łączną wartość przekraczającą 1,5 mld zł – stanowi to ponad 42% wszystkich kredytów udzielonych rolnikom w kraju, którzy skorzystali z dopłat ARiMR do kredytów, podano w komunikacie.

W samym 2017 r. skredytowano blisko 1,9 tys. przedsięwzięć na łączną kwotę ponad 412 mln zł, co stanowi niemalże 41% i 40% wszystkich kredytów z dopłatą ARiMR i jednocześnie najwyższy wynik wśród banków udzielających tego rodzaju kredytów.

„Banki spółdzielcze SGB są podstawowymi bankami dla średnich i mniejszych gospodarstw rolnych, które dominują na polskiej wsi, co wynika z danych finansowych za 2017 rok. Niemniej produkty finansowe banków spółdzielczych SGB doskonale sprawdzają się również w gospodarstwach wielkoobszarowych oraz w firmach sektora rolno-spożywczego. Biorąc pod uwagę tylko kredyty z dopłatami ARiMR, to właśnie banki SGB udzieliły najwięcej ilościowo kredytów polskim rolnikom. Tak znaczące zaangażowanie umożliwiło nam osiągnięcie pozycji lidera w obszarze preferencyjnego finansowania agrobiznesu” – powiedział dyrektor departamentu produktów SGB-Banku Tadeusz Matuszewski, cytowany w komunikacie.

Kredyty klęskowe

SGB podkreśliła, że szczególna pomoc została skierowana do producentów rolnych na wznowienie produkcji w gospodarstwach poszkodowanych w wyniku wystąpienia niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Wsparcie udzielone przez banki spółdzielcze SGB i SGB-Bank rolnikom w formie tzw. kredytów klęskowych stanowiło prawie 50% łącznego zaangażowania wszystkich banków współpracujących z ARiMR w tym zakresie.

SGB-Bank S.A. wspólnie z ponad 200 bankami spółdzielczymi tworzy Spółdzielczą Grupę Bankową. Swoim zasięgiem grupa SGB obejmuje niemal całą Polskę oferując usługi w sieci ponad 1,5 tys. placówek oraz w elektronicznych kanałach dostępu.

Źródło: ISBnews