Banki spółdzielcze i ich partnerzy: Rekomendacje na kryzysk – lipiec – sierpień 2015

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

BIURO PODRÓŻY DO LUSTRACJI!

Pobranie Raportu o Przedsiębiorcy nie wymaga zgody sprawdzanej firmy ani umowy z BIG InfoMonitor, jest proste i szybkie również wobec tour operatorów. - Sprawdzenie w Rejestrze Dłużników potencjalnego organizatora wycieczki to koszt zaledwie 30 zł, a daje pewność, że dane biuro nie jest zagrożone upadłością i nie zalega z płatnościami względem innych. Jak wynika z danych BIG InfoMonitor, w 2014 r. klienci prawie 4 tys. razy pytali o firmy turystyczne - podkreśla Mariusz Hildebrand, wiceprezes BIG InfoMonitor. Raport można uzyskać na trzy sposoby:  osobiście, w Punkcie Obsługi Klienta BIG InfoMonitor  listownie  poprzez portal www.BIG.pl po uprzednim zarejestrowaniu. Zawiera on informacje czy firma figuruje w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor, na jaką kwotę zalega oraz przez kogo została dopisana.

Bank BPS S.A. nagrodził laureatów nowej edycji programu TalentowiSKO, w którym wzięło udział 30 tys. uczniów z ponad 400 szkół w całym kraju. Pokłosiem przedsięwzięcia jest 250 szkolnych blogów na platformie internetowej programu, w ramach inicjatywy „Spółdzielnia dobrych serc” zorganizowano zbiórkę pieniędzy na lokalne cele społeczne, młodzież miała również okazję uczyć się przedsiębiorczości w konkursie Inkubator szkolnych biznesów.

LEASING, DOBRA ALTERNATYWA

Przedsiębiorcy, którzy będą chcieli skorzystać z funduszy unijnych i jednocześnie z zalet leasingu, będą mogli otrzymać pełną kwotę dopłaty jednorazowo – mówią o tym nowe wytyczne Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Dotychczas firmy czekały kilka lat na wypłatę pełnej kwoty dotacji. W ostatniej perspektywie UE, zarządzające funduszami MIR dopuszczało dwa sposoby refundacji wydatków w leasingu: za pomocą rat leasingowych lub ceny zakupu. Refundacja rat leasingowych mogła następować w czasie trwania umowy leasingu, a refundacja ceny zakupu – jednorazowo, na początku umowy. Jednak było tak tylko w teorii, ponieważ jednorazowa refundacja praktycznie nie miała zastosowania ze względu na nieprecyzyjne przepisy. W 2014 r. firmy raportujące do Związku Polskiego Leasingu (90 proc. rynku) zrealizowały łączne finansowanie na poziomie 42,8 mld zł (21,3 proc. wzrost r/r). Wartość aktywnego portfela branży (76,1 mld zł) jest porównywalna z saldem kredytów inwestycyjnych, udzielonych firmom przez banki.

KONTO AKTYWNI 50+

Bank Zachodni WBK zaoferował osobom po 50. roku życia konto Aktywni 50+ z pakietem usług zdrowotnych i rabatów. Prowadzenie konta jest darmowe przy wpływach min. 1000 zł miesięcznie (poniżej tej kwoty kosztuje 3 zł). Dla posiadaczy karty Visa Electron bezpłatne są wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju. Głównym atutem jest możliwość korzystania z pakietu bezpłatnych świadczeń medycznych w ramach Medical Assistance. Posiadacz Konta Aktywni 50+ może cztery razy w roku wezwać do domu lekarza pierwszego kontaktu i pielęgniarkę, cztery razy w roku zamówić dostawę środków opatrunkowych lub sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego oraz dwa razy w roku zamówić transport medyczny do i ze szpitala. Po stronie ubezpieczyciela współpracującego z bankiem leży organizacja i pokrycie kosztów tych usług. Ponadto raz w roku dostępne są bezpłatnie: transport na komisję medyczną, opieka pielęgniarska po hospitalizacji, pomoc domowa po hospitalizacji, organizacja opieki nad bliskim osobami starszymi lub niepełnosprawnymi, a nawet organizacja rehabilitacji i pomoc psychologa.

MOBILNY WPŁATOMAT NA ZAMÓWIENIE

Na ulicach Warszawy pojawił się pierwszy na świecie mobilny wpłatomat, który przedsiębiorca może zamówić za pomocą mobilnej aplikacji. Auto przyjedzie pod wskazany adres jak taksówka, a wpłacone przez urządzenie pieniądze znajdą się na rachunku bankowym w ciągu zaledwie kilku minut. Mobilny wpłatomat to specjalnie zaprojektowany pojazd, który właściciel firmy może zamówić bezpłatnie za pomocą aplikacji na smarfona. Elektryczny samochód z wbudowanym wpłatomatem, przyjedzie we wskazane przez użytkownika miejsce, aby ten mógł w wygodny i bezpieczny sposób dokonać wpłaty posiadanej gotówki na swój rachunek w Idea Banku. Przedsiębiorca będzie miał możliwość zarezerwowania konkretnej godziny, na którą zamówi usługę – proces wygląda podobnie jak zamawianie taksówki. Użytkownik będzie mógł obserwować na mapce aktualną lokalizację wpłatomatu. Czas dojazdu auta do zamawiającego wynosi maksymalnie 30 minut. Z usługi korzystać mogą zarówno firmy, jak i klienci indywidualni. Kolejne auta, które wyjadą na stołeczne ulice, będą umożliwiały nie tylko wpłacanie, ale też wypłacanie pieniędzy z banku (wpłatomat z funkcją bankomatu). W miarę zainteresowania użytkowników planowane jest uruchomienie usługi w innych miastach. Badania przeprowadzone przez Idea Bank pokazały, że co trzeci właściciel firmy przyjmuje płatności wyłącznie w gotówce. Pozostałe dwie trzecie badanych łączą płatności gotówkowe z bezgotówkowymi. Aż 80 proc. badanych osobiście dostarcza ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI