Banki spółdzielcze i ich partnerzy: Rekomendacje na kryzysk – wrzesień 2012

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2012.09.foto.067.a.250xJAN CZESAK... BENE MERITUS

Jan Czesak, przewodniczący Rady Nadzorczej Krakowskiego Banku Spółdzielczego został uhonorowany odznaczeniem - Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego (dobrze zasłużony - łac.). Tytuł ten jest przyznawany od 2003 r. osobom, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju i promocji regionu. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się podczas obchodów Święta Powiatu Bocheńskiego w Lipnicy Dolnej.

LIDER INFORMATYKI 2012

Bank Spółdzielczy w Tczewie został uznany Liderem Informatyki w kategorii małe i średnie przedsiębiorstwa w konkursie organizowanym przez Computerworld. Uznanie kapituły zwróciło wdrożenie w outsourcingu systemu Def3000 firmy Asseco Poland. Bank korzysta z systemów: transakcyjnego, księgi głównej, bankowości elektronicznej, a także uruchomił środowisko terminalowe IGEL oraz przeprowadził modernizację sieci logicznej i elektrycznej wraz z serwerownią. Jurorzy oceniali m.in. nowatorstwo, jakość i terminowość wdrożeń, doskonałość organizacyjną zgłoszonych podmiotów w obszarze ICT, rolę działu IT w budowaniu w budowaniu wartości przedsiębiorstwa, stosowane procedury oraz wsparcie procesów biznesowych. Jurorzy oceniają. W konkursie wzięło udział w tym roku blisko 100 firm i instytucji.

GBS BANK Z CERTYFIKATEM EUROPEJSKIM

Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku został laureatem konkursu Najwyższa Jakość Quality International 2012 w kategorii zarządzanie firmą. W 2007 r. bank podjął decyzję o wdrożeniu najwyższych standardów organizacji w spełnianiu wymagań klienta. W 2010 r. przeszedł proces recertyfikacji, otrzymując nowy certyfikat jakości w oparciu o normę ISO 9001-2008 w centrali oraz 14 oddziałach. O zdobyciu przez bank srebrnego godła QI ORDER, zadecydowały m.in. efektywny system zarządzania, procedury monitoringu i analizy. Patronat nad programem redakcji Forum Biznesu sprawują: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Klub Polskie Forum ISO 9000, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

W sierpniu br. GBS Bank został również wpisany do Europejskiego Rejestru Renomowanych, uzyskując stosowny certyfikat. Wpis do rejestru uprawnia bank m.in. do udziału w programie gospodarczo-konsumenckim Euro Renoma.

USŁUGI BEZ KOLOROWANIA

Bank BPS wprowadził pakiety usług dla klientów indywidualnych (Młodzieżowy, Standardowy, Aktywny i Prestiżowy) w zamian za stały abonament miesięczny. Cena za pakiet wynosi odpowiednio 5, 10, 15 i 40 zł, do każdego z nich wliczona jest opłata za prowadzenie konta i obsługę karty debetowej. Bank nie pobiera też opłat za przelewy internetowe i dostęp do zdalnych kanałów obsługi. Każdy pakiet ma w standardzie usługi assistance (im droższy, tym dostajemy więcej – z concierge przy pakiecie Prestiżowym włącznie). Oferta pakietowych usług objęła również klientów instytucjonalnych. Promocji towarzyszy kampania pod hasłem Z tradycją w nowoczesność, w kreacjach reklamujących pakiety wykorzystano archiwalne czarno-białe fotografie.

ESBANK24 Z WYSOKIEJ PÓŁKI

ESBANK Bank Spółdzielczy wdrożył system bankowości elektronicznej oraz mobilnej – ESBANK24. Zalety nowego rozwiązania to prosty i przyjazny interfejs użytkownika, wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki szyfrowanemu połączeniu oraz wykorzystaniu jednorazowych kodów uwierzytelniających (SMS, Karta Kodów). Dostęp do e-usług jest bezpłatny (dotychczas kosztował 2 zł miesięcznie), przelewy do innych banków to koszt 0,50 zł (wcześniej 0,90 zł). Klient uzyskał podgląd w panelu do wszystkich swoich produktów, możliwość kontaktu z bankiem bezpośrednio poprzez konto oraz automatycznego wysłania potwierdzenia dokonania przelewu na adres e-mail odbiorcy.

ESBANK jako jeden z pierwszych w sektorze spółdzielczym wdrożył również mobilną wersję bankowości, dostępną poprzez smartfony z systemem Android i Windows Mobile oraz telefony marki iPhone oraz BlackBerry. Klienci będą mogli w komórce sprawdzić stan rachunku, wykonać dowolny przelew (również do ZUS i US), założyć lokatę i zlecenie stałe, a także znaleźć adres najbliższej placówki i bankomatu. Korzystanie z tej opcji jest bezpłatne i będzie możliwe po zainstalowaniu w telefonie aplikacji ESBANK24 Mobile.

BANK BPS: W PRZYJAŹNI Z KLIENTEM

Oferta kart kredytowych Banku BPS zajął II miejsce w rankingu najlepszych kart kredytowych według porównywarki finansowej Comperia.pl. Firma przygotowała kwartalny ranking banków, w których klienci mogli liczyć na przyjazne warunki, profesjonalną obsługę oraz najwyższej klasy produkty. Oferta kart Banku BPS okazała się lepsza od propozycji BOŚ, Banku Millennium, Eurobanku czy Kredyt Banku.

Największy w kraju bank zrzeszający został również wysoko oceniony w dorocznym badaniu mystery shopping prowadzonym przez firmę International Service Check. Bank znalazł się w pierwszej trójce banków w kraju. Badanie opiera się na prawdziwych doświadczeniach klientów w wybranych punktach sprzedaży. Klienci docenili w placówkach Banku BPS S.A. elementy aranżacji wnętrza i porządek oraz wysokie kompetencje i uprzejmość personelu.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI