Bank Zachodni WBK przejmuje część Deutsche Banku. KNF zezwoliła na zmianę statutu

Bank Zachodni WBK przejmuje część Deutsche Banku. KNF zezwoliła na zmianę statutu
By Bank Zachodni WBK (Own work) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła na zmianę statutu Banku Zachodniego WBK, polegającą na podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję akcji serii N, które otrzyma Deutsche Bank AG, w zamian za wydzieloną część Deutsche Bank Polska.

#KNF zezwoliła na zmianę statutu #BZWBK wz. z przejęciem części #DeutscheBank #BankZachodniWBK @BankZachodniWBK

„Jednocześnie bank informuje, że wskazana wyżej decyzja KNF stanowi warunek niezbędny do przeprowadzenia transakcji nabycia wydzielonej części DBPL przez bank” – czytamy w komunikacie.

Zgodnie z proponowaną zmianą statutu, kapitał zakładowy zostanie podwyższony poprzez emisję 2 754 824 akcji serii N.

W lipcu br. KNF wydała decyzję zezwalającej na podział DBPL przez wydzielenie części majątku DBPL do BZ WBK w zamian za akcje BZ WBK emitowane dla Deutsche Bank AG. Decyzja KNF stanowi warunek niezbędny do przeprowadzenia transakcji nabycia wydzielonej części DBPL.

Jaką część Deutsche Bank przejmuje BZ WBK?

W połowie grudnia ub. roku BZ WBK poinformował, że podpisał z Deutsche Bank AG umowę transakcyjną zakładającą nabycie wydzielonej części Deutsche Bank Polska S.A. (DBPL), w skład której wchodzi bankowość detaliczna, private banking, business banking (MŚP), a także 100% akcji w DB Securities. Wstępna cena za wydzielony biznes DBPL wynosi 1 289 799 000 zł, podał wtedy BZ WBK. Nabycie wydzielonej części Deutsche Bank Polska S.A. w tym akcji DB Securities S.A. nastąpi w wyniku podziału Deutsche Bank Polska.

Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem BZ WBK jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

Źródło: ISBnews