Bank Spółdzielczy w Limanowej zainaugurował akcję oszczędzania: spotkanie z Opiekunami SKO

Bank Spółdzielczy w Limanowej zainaugurował akcję oszczędzania: spotkanie z Opiekunami SKO
Fot. Bank Spółdzielczy w Limanowej
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Spółdzielczy w Limanowej, realizując swoją misję, cały czas inwestuje w edukację finansową dzieci i młodzieży szkolnej.

Bank Spółdzielczy w Limanowej, realizując swoją misję, cały czas inwestuje w edukację finansową dzieci i młodzieży szkolnej #SKO #BankiSpółdzielcze

30 września 2019r. Bank Spółdzielczy w Limanowej gościł nauczycieli – Opiekunów Szkolnych Kas Oszczędności współpracujących z Bankiem. Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy oraz wymiany doświadczeń i pomysłów. Zainaugurowano także kolejną już dziesiątą edycję oszczędzania pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej.

Czytaj także: Bank Spółdzielczy w Limanowej: bądź EKO! Zrezygnuj z papierowej korespondencji i ciesz się rachunkiem za 0 zł >>>

SKO uczą najmłodszych mądrego dysponowania pieniędzmi przez praktykę oszczędzania

Szkolne Kasy Oszczędności proponowane przez Bank to oferta, która ma na celu uczyć najmłodszych mądrego dysponowania pieniędzmi przez praktykę oszczędzania. Działania Banku w tym zakresie wspierają nauczyciele – opiekunowie SKO, którzy angażują się i organizują w swoich szkołach akcje i konkursy, a także przyjmują wpłaty od uczniów i mobilizują ich do oszczędzania.

Wiceprezes Zarządu Banku Waldemar Żurek przywitał licznie przybyłych na spotkanie nauczycieli. Wręczając pamiątkowe dyplomy, podziękował za dotychczasową współpracę. „Dziękuję Państwu za wysiłek i gotowość poświęcenia czasu na dodatkową pracę związaną z działaniami SKO. Upowszechniając ideę oszczędzania i przedsiębiorczości, przekazujecie młodemu pokoleniu cenne wartości. Uczniowie nabierają dobrych nawyków, a zdobyta przez nich wiedza i umiejętności procentują w ich dorosłym życiu”.

Czytaj także: Z wizytą w Banku Spółdzielczym w Limanowej >>>

Następnie głos zabrała Sabina Załupska, koordynator Programu SKO z ramienia Banku, która podsumowała kolejny rok działań związanych z propagowaniem oszczędzania wśród dzieci i młodzieży. W swojej prezentacji przedstawiła zasady współpracy z Bankiem w ramach SKO, przekazała informacje dotyczące zakładania i prowadzenia rachunków SKO, zaprezentowała konkursy oferowane w ramach ogólnopolskiego Programu TalentowiSKO oraz omówiła regulamin konkursów organizowanych przez Bank dla szkół, opiekunów i uczniów.

Spotkanie połączone z dyskusją przebiegło w serdecznej atmosferze. Opiekunom wręczono drobne upominki, a także wszelkie materiały niezbędne do pracy z uczniami.

Źródło: Bank Spółdzielczy w Limanowej