Bank Spółdzielczy w Limanowej wspiera Miejską Bibliotekę Publiczną

Bank Spółdzielczy w Limanowej wspiera Miejską Bibliotekę Publiczną
Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej. Źródło: BS w Limanowej.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
BS w Limanowej od lat angażuje się w działalność kulturalną i edukacyjną w regionie oraz inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej - podkreśla w komunikacie Bank.

Jedną z instytucji, wspieraną przez Bank, jest Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej. Placówka oprócz obowiązków wynikających z samej istoty funkcjonowania, prowadzi szereg innych form działalności, związanych z szeroko rozumianym upowszechnianiem kultury wśród lokalnej społeczności.

Co istotne w Galerii promowana jest także twórczość lokalnych artystów

Są to różnorodne spotkania autorskie z literatami, dziennikarzami, politykami, podróżnikami, ludźmi nauki, teatru, muzyki. 

Miejska Galeria Sztuki

Osobne miejsce w procesie upowszechniania kultury zajmuje Miejska Galeria Sztuki, gdzie podczas wystaw i wernisaży, prezentowane są różnorodne odmiany sztuki plastycznej w wykonaniu profesjonalistów i amatorów.

Co istotne w Galerii promowana jest także twórczość lokalnych artystów. 

Miejska Galeria Sztuki, Limanowa
Miejska Galeria Sztuki w Limanowej. Źródło: BS w Limanowej

Biblioteka w nowej siedzibie ‒ co zyskali mieszkańcy?

W ostatnim czasie Miejska Biblioteka Publiczna zmieniła swoją siedzibę. Obecnie działalność prowadzi w nowej lokalizacji przy ul. Bronisława Czecha 4.

Biblioteka zyskała nie tylko nową przestrzeń, ale także nowoczesne i pięknie wyposażone wnętrza

Budynek, który stanowi centrum kultury, oprócz biblioteki mieści także Limanowski Dom Kultury i Bibliotekę Pedagogiczną.

Znajdują się tu także dwie nowoczesne sale kinowe a w najbliższym czasie zostanie uruchomiana kawiarnia. Biblioteka zyskała nie tylko nową przestrzeń, ale także nowoczesne i pięknie wyposażone wnętrza.

Na uwagę zasługuje wypożyczalnia dla dorosłych oraz strefa dla najmłodszych czytelników, gdzie dzieci mogą czytać i odpoczywać.

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej.
Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej. Źródło: BS w Limanowej.

Dodatkowo dzięki zautomatyzowanych systemom obsługi mieszkańcy miasta mają ułatwiony dostęp do zbiorów, w budynku bowiem znajduje się książkomat i wrzutnia RFID.

Mimo obostrzeń i ograniczeń placówka prężnie działa.

W budynku bowiem znajduje się książkomat i wrzutnia RFID

Przykładem może być zaproszenie do  odwiedzania, w formie wirtualnego spaceru, Miejskiej Galerii Sztuki w Limanowej, gdzie aktualnie prezentowana jest wystawa limanowskich artystów. Na pewno warto zobaczyć.

WIRTUALNY SPACER PO MIEJSKIEJ GALERII SZTUKI – kliknij w link: https://view.genial.ly/5ffd975e36185d5bd50d2576/interactive-image-interactive-image?fbclid=IwAR0Oe3zfJ-MJucMd1AsB98hrpDXLGUgwh4H6MfL-JXKCCZci9N8ga36Q2q4

Miejska Galeria Sztuki, Limanowa.
Miejska Galeria Sztuki, Limanowa. Źródło: BS w Limanowej
Źródło: Bank Spółdzielczy w Limanowej