Bank Spółdzielczy w Limanowej produkuje zieloną energię i jest partnerem Programu Czyste Powietrze

Bank Spółdzielczy w Limanowej produkuje zieloną energię i jest partnerem Programu Czyste Powietrze
Panele przy budynku w Szczyrzycu. Źródło: BS Limanowa
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Spółdzielczy w Limanowej produkuje zieloną energię na własne potrzeby i już wkrótce za jego pośrednictwem będzie można składać wnioski o kredyty z dofinansowaniem z programu Czyste Powietrze.

Obserwujemy, że stale rosnącym trendem są działania, mające na celu ograniczenie emisji dwutlenku węgla i zahamowanie zmian klimatycznych związanych z efektem cieplarnianym. W rozwiązania ekologiczne, przyjazne środowisku, inwestują zarówno przedsiębiorcy, jak i konsumenci.

Nasz Bank aktywnie wspiera projekty zmniejszające emisję CO2 i zwiększa zaangażowanie w zieloną energię

Również Bank Spółdzielczy w Limanowej nie pozostaje bierny i swoimi działaniami dąży do poprawy pogarszającego się stanu środowiska naturalnego.

‒ Nasz Bank aktywnie wspiera projekty zmniejszające emisję CO2 i zwiększa zaangażowanie w zieloną energię. W ten sposób daje kolejny wyraz swojej odpowiedzialności społecznej – mówi Adam Dudek, Prezes Zarządu Banku.

‒ Potwierdzeniem tego może być nasza ostatnia inwestycja w fotowoltaikę. Korzystanie z własnego prądu, produkowanego z energii słonecznej, przekłada się nie tylko na oszczędności w rachunkach, ale ma też wymierne korzyści dla środowiska – dodaje Prezes.

Czytaj także: Sukces zielonej transformacji Polski zależy od sektora bankowego

Fotowoltaika w Kamienicy i w Szczyrzycu

W czerwcu 2021 roku Bank Spółdzielczy w Limanowej na budynku w Kamienicy zamontował 12 paneli słonecznych o mocy 4,5 kW. Dodatkowo na gruncie znajdującym się przy budynku w Szczyrzycu 132 zainstalowano panele o mocy 49,5 kW.
‒ Produkujemy energię ze źródeł odnawialnych przede wszystkim na potrzeby własnych nieruchomości ‒ mówi Maria Lis, Kierownik Zespołu Administracyjno-Gospodarczego.

Korzyści z montażu paneli, w postaci niższych rachunków, będą także odczuwalne dla najemców

‒ Jesteśmy prosumentami, czyli producentem i konsumentem energii w jednym, bowiem nadwyżki wyprodukowanej energii przekazujemy do sieci energetycznej. Korzyści z montażu paneli, w postaci niższych rachunków, będą także odczuwalne dla najemców naszego budynku w Szczyrzycu ‒ wyjaśnia Maria Lis. 

Aby zacząć oszczędzać na kosztach prądu trzeba podjąć decyzję o montażu instalacji fotowoltaicznej i można skorzystać z kredytu ekologicznego: https://www.bs.limanowa.pl/oferta/kredyt-ekologiczny

Czytaj także: W 2022 roku obowiązkowy udział energii z OZE bez zmian

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze to projekt służący skutecznej poprawie jakości powietrza oraz zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych. Dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację przewidziano dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych.

Bank Spółdzielczy w Limanowej jest partnerem Programu Czyste Powietrze.

Już wkrótce w Banku będzie można złożyć wniosek kredytowy jednocześnie z wnioskiem o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze. Warto śledzić stronę internetową i Fanpage, gdzie na bieżąco będą zamieszczane informacje o Programie.

Czytaj także: Czyste Powietrze na bank!

Źródło: Bank Spółdzielczy w Limanowej