Bank Spółdzielczy w Limanowej partnerem Biegu Górskiego Limanowa Forrest

Bank Spółdzielczy w Limanowej partnerem Biegu Górskiego Limanowa Forrest
Źródło: BS Limanowa
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W ramach tegorocznych obchodów Święta Spółdzielczości Bankowej, Bank Spółdzielczy w Limanowej, który obchodzi w tym roku 145-lecie działalności, włączył się jako sponsor strategiczny w organizację Biegu Górskiego „Limanowa Forrest”, poinformował Bank.

Święto Spółdzielczości Bankowej obchodzone jest od wielu lat i jest okazją do uczczenia wieloletniej tradycji i cennego dorobku polskiej bankowości spółdzielczej. Bank Spółdzielczy w Limanowej co roku chętnie włącza się w jego organizację.

W tym roku obchodom Święta towarzyszył XI Międzynarodowy Bieg Górski „LIMANOWA FORREST”. Bank wsparł imprezę w roli sponsora, ale też uczestnika, bowiem w biegu razem z innymi zawodnikami na starcie pojawili się pracownicy Banku.

Drużyna Banku Spóldzielczego w Limanowej.
XI Międzynarodowy Bieg Górski „LIMANOWA FORREST”, drużyna Banku Spółdzielczego w Limanowej. Źródło: BS Limanowa

145-lecie Banku Spóldzielczego w Limanowej

– Bank Spółdzielczy w Limanowej wspiera ważne dla lokalnej społeczności wydarzenia, które integrują i aktywizują – mówił podczas imprezy Adam Dudek, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej.

– Bieg „Limanowa Forrest” od lat ma renomę i rozsławia Limanową, dlatego cieszymy się, że jako sponsor strategiczny mogliśmy się włączyć w jego organizację.

Gratulujemy wszystkim, którzy przekroczyli linię mety. Szczególne brawa należą się zwycięzcom. Jednocześnie miło nam, że wspólnie z Państwem możemy świętować nasz jubileusz 145-lecia działalności oraz wyjątkowy dzień jakim jest Święto Spółdzielczości Bankowej – podsumował Adam Dudek.

Adam Dudek, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej, bieg „Limanowa Forrest”.
Adam Dudek, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej, bieg „Limanowa Forrest”. Źródło: BS Limanowa

W biegu górskim, który odbył się 3 lipca, mogli brać udział zawodnicy zrzeszeni i niezrzeszeni, dzieci i dorośli. Trasa poprowadziła na Miejską Górę (716 m n.p.m.), na której wznosi się Milenijny Krzyż – najwyższy stalowy krzyż w Polsce.

Specjalna Premia Górska

Poza dyscypliną główną, czyli biegiem górskim, prowadzona jest osobno klasyfikacja w nordic walking. Dla Zawodniczki i Zawodnika, którzy najszybciej wbiegli na najwyższy punkt trasy przy Krzyżu Milenijnym, Bank ufundował Premię Górską.

Podczas imprezy stoisko bankowe cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wszyscy, którzy je odwiedzili mogli porozmawiać o aktualnej ofercie i otrzymać drobny upominek sygnowany logo Banku.

Dodatkowo dla najmłodszych uczestników biegu został przeprowadzony quiz o cyberbezpieczeństwie.  Poprawne odpowiedzi nagrodzone zostały upominkami przygotowanymi przez Bank.

Więcej informacji na temat biegu: http://www.forrest-limanowa.pl/

Bank Spółdzielczy w Limanowej od 1877 r. działa blisko ludzi. Od początków działalności Bank mocno koncentruje się na zapewnieniu lokalnemu środowisku wsparcia i perspektyw rozwoju.

Wiąże się z tym także społeczna odpowiedzialność za podejmowane przez Bank działania, która wpisana jest w jego misję już od 145 lat.

Źródło: Bank Spółdzielczy w Limanowej