Bank przyjazny dla przedsiębiorców: Przedsiębiorcze banki na podium

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2014.02.foto.012.b.400xBank Spółdzielczy w Dzierżoniowie został laureatem głównym, zdobywcą złotej statuetki i godła promocyjnego XV edycji konkursu "Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców".

Platynowe statuetki i godła promocyjne z 5 złotymi gwiazdami otrzymały Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Choszcznie oraz Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim. Laureatami diamentowych statuetek zostały Bank Spółdzielczy w Zgierzu i Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku.

Konkurs organizuje Krajowa Izba Gospodarcza i Polsko- Amerykańska Fundacja Doradztwa dla Małych Przedsiębiorstw. Regulamin nakładał obowiązek przedstawienia pisemnej prezentacji, którą szczegółowo analizowali niezależni eksperci. Banki zakwalifikowane do drugiego etapu były oceniane na podstawie wniosków z audytów w placówkach oraz wyników badań opinii klientów. Analiza oferty dla klientów relacyjnych i elektronicznych stanowiła podstawę do opracowania raportów benchmarkingowych

Małe firmy kryją w sobie duży potencjał zwłaszcza dla sektora bankowości spółdzielczej. Z badań wynika, że dotychczas jedynie 20 proc. z nich korzysta z usług bankowych, np. kredytów i faktoringu. Jako źródło finansowania inwestycji MŚP wybierają własne oszczędności, a dopiero w drugiej kolejności kredyt czy leasing. Banki przygotowują dedykowane pakiety usług, tak by zwiększyć liczbę sprzedawanych im produktów. Z reguły jest to już oferta na najwyższym europejskim poziomie. W środowiskach lokalnych mimo silnej konkurencji liderem w obsłudze MŚP są banki spółdzielcze.

Jury XV edycji konkursu przyznało wyróżnienia honorowe, a także dyplomy dla doradców bankowych, którzy wykazali się wysokimi kwalifikacjami i wiedzą z zakresu zarządzania. Certyfikat „Profesjonalny Doradca Bankowości MŚP” otrzymali: Paweł Skowroński z BS w Dzierżoniowie, Elżbieta Pyra i Dariusz Rozbicki z SBRziR w Wołominie, Lucyna Wręczycka z MBS w Myszkowie, Halina Stepczyńska z BS w Zambrowie i Krzysztof Kajko z BS w Kolnie. W kategorii banki uniwersalne laureatem został BGŻ S.A. Tytuł Bankowca Polskiego Biznesu zdobył Piotr Czarnecki, prezes Raiffeisen Bank Polska S.A.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI