Bank Pocztowy wdrożył CRM w chmurze, klienci dostaną zindywidualizowane oferty

Bank Pocztowy wdrożył CRM w chmurze, klienci dostaną zindywidualizowane oferty
Fot. Bank Pocztowy
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pocztowy wdrożył system CRM w chmurze. Dzięki temu może proponować zindywidualizowane oferty dla każdego klienta w zakresie np. rodzaju kredytu, konta czy karty płatniczej. Wdrożenie trwało 4 miesiące.

Dzięki wdrożeniu nowego rozwiązania konsultanci banku mogą między innymi oddzwonić do klienta maksymalnie w ciągu kilku minut od złożenia przez niego formularza o kredyt, a także proponować zindywidualizowane oferty zróżnicowane pod kątem np. rodzaju kredytu, rachunku czy karty płatniczej.  Nowy proces zarządzania danymi potencjalnych klientów pozwala także odpowiedzieć na bieżące potrzeby klienta i znaleźć optymalny produkt, kiedy np. zmienia się oferta banku.

Partnerem wspierającym wdrożenie systemu CRM firmy Microsoft było PwC.

Skuteczniejsze pozyskiwanie klientów

CRM pozwala skuteczniej pozyskiwać nowych klientów. Jest to możliwe dzięki sprawnej odpowiedzi na ich indywidualne oczekiwania, poprzez budowanie szytych na miarę ofert proponowanych we właściwym momencie.

– mówi Marcin Ledworowski, członek zarządu w Banku Pocztowym odpowiadający za obszar biznesu i IT.

„Klient nie traci czasu na analizę ogólnych ofert, które go nie interesują. System CRM, a właściwie dane w systemie CRM, pozwalają przygotować ofertę dla Klienta dokładnie odpowiadającą jego oczekiwaniom. Dzięki nowemu rozwiązaniu nasi konsultanci mogą na przykład w ciągu kwadransa oddzwonić do klienta po złożeniu przez niego formularza np. o kredyt. Co więcej, kiedy zmienia się nasza oferta, niemal automatycznie proponujemy naszym klientom nowe produkty – np. kartę wirtualną. Możemy dla każdego klienta tworzyć de facto indywidualne oferty w zakresie np. kredytu, rodzaju konta czy karty płatniczej. Będziemy dalej rozwijać rozwiązania informatyczne w chmurze, ponieważ to daje wyraźne korzyści naszym Klientom, ale także bankowi” – przekonuje Marcin Ledworowski.

Z możliwości systemu CRM w chmurze korzystają doradcy klientów w Placówkach Banku Pocztowego oraz konsultanci na infolinii Banku. Na podstawie analiz przygotowywanych w systemie powstają indywidualne oferty dla potencjalnych klientów banku.

Chmurowa prędkość wdrożenia

W efekcie wdrożenia CRM w chmurze Bank Pocztowy uzyskał możliwość efektywniejszego pozyskania nowych klientów poprzez oferowanie produktów lepiej dopasowanych do ich potrzeb. Jak jednak zgodnie twierdzą Partnerzy pracujący przy tym rozwiązaniu, to dzięki chmurze wdrożenie przebiegło tak szybko, przy jednoczesnym spełnieniu wszelkich standardów bezpieczeństwa.

Bezpieczne innowacje

Jak podkreślają przedstawiciele Banku Pocztowego – wdrożenie CRM w chmurze wymaga zastosowania najwyższych standardów bezpieczeństwa. Poza szyfrowaniem danych obejmują one np. dedykowany dla Banku mechanizm kontroli dostępu do danych przy korzystaniu z wsparcia technicznego. Gdyby wystąpiła taka konieczność, Bank jest gotowy dokonać migracji systemu Dynamics do własnej infrastruktury. Licencje pozwalają na wykorzystanie systemu zarówno w chmurze, jak i w modelu „on-premise”.

Czytaj także: Nest Bank jako pierwszy bank w Polsce wdrożył i uruchomił Marketing Cloud od Salesforce >>>

W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa danych klientów banku w chmurze Microsoft, zostały wykorzystane najnowsze, niedostępne dotychczas funkcjonalności chmurowej wersji Microsoft Dynamics 365 Sales zapewniające Bankowi Pocztowemu pełną i precyzyjną kontrolę dostępu do danych osobowych klientów.

„Bank Pocztowy udowadnia, że chmura obliczeniowa daje podstawę do budowania przewagi konkurencyjnej na bardzo wymagającym rynku usług bankowych. Odważna strategia transformacji biznesowej w połączeniu z wysoką kulturą cyfrową i bezpieczną technologią mogą przynieść szybkie efekty z korzyścią dla klientów” – komentuje Bartosz Stebnicki, członek zarządu w polskim oddziale Microsoft.

Źródło: Microsoft