Bank Pocztowy obniża ceny za przekazy pieniężne do Ukrainy, Gruzji i Armenii

Bank Pocztowy obniża ceny za przekazy pieniężne do Ukrainy, Gruzji i Armenii
Źródło: Bank Pocztowy SA.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pocztowy we współpracy z MoneyGram uruchomił dwumiesięczną promocję obniżającą ceny za nadawanie przekazów pieniężnych do krajów z tzw. "głównego korytarza", czyli Ukrainy, Gruzji i Armenii. Od teraz opłata za transakcję rozpoczyna się już od 9,5 zł. Placówki Banku Pocztowego i Poczty Polskiej to największa sieć umożliwiająca przekazy MoneyGram w Polsce, poinformował Bank.

Przekazy pieniężne od lat są udogodnieniem dla osób, które nie posiadają rachunków bankowych w zagranicznych bankach lub kont walutowych w Polsce.

Z danych opublikowanych przez Narodowy Bank Polski wynika, że w II poł. ubiegłego roku wartość przekazów międzynarodowych zrealizowanych do i z Polski osiągnęła rekordowy poziom 11 mld złotych.

Z usługi mogą korzystać jedynie osoby fizyczne, które chcą przekaz pieniężny nadać za granicę lub odebrać w Polsce. Nie muszą być przy tym klientami Banku Pocztowego

Transfery z Polski od pracujących cudzoziemców w I kwartale 2022 wyniosły 6,1 mld zł,  czyli o 0,3 mld zł więcej w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku ‒ podał NBP w bilansie płatniczym za I kwartał.

W strukturze geograficznej nadal dominowały transfery przekazane do Ukrainy. Wyniosły one 4,7 mld zł i stanowiły 77,6% wszystkich środków.

Więcej o pomocy polskich banków dla Ukrainy >>>

Rośnie liczba przekazów do Ukrainy

‒ Różne analizy pokazują, że poprzez toczącą się wojnę i liczne migracje ludności ukraińskiej liczba przekazów pieniężnych kierowanych do Ukrainy wzrośnie w tym roku o ponad 20%.

Mając na uwadze rosnące zainteresowanie tego typu operacjami wprowadzamy wspólnie z MoneyGram promocję polegającą na obniżeniu cen za nadawanie przekazów pieniężnych do krajów takich jak: Ukraina, Gruzja i Armenia. Tym samym liczymy na pozyskanie nowych transakcji oraz umożliwienie ‒ szczególnie obywatelom Ukrainy ‒ relatywnie taniego (od 9,50 zł) transferu pieniędzy za granicę.

Dla kwot powyżej pułapu 2225 zł zostanie naliczona niższa niż dotychczas opłata w wysokości 2,5% w przypadku Armenii oraz 2,9% dla Ukrainy i Gruzji.

Oferta promocyjna będzie obowiązywać w całym kraju do 12 listopada 2022 roku, dlatego już teraz zapraszamy do placówek bankowych i urzędów pocztowych, gdzie w dogodny sposób  można nadać przekaz – informuje Alicja Sierakowska, Z-ca Dyrektora Departamentu Bankowości Instytucjonalnej Banku Pocztowego.

Więcej najnowszych wiadomości na temat wojny w Ukrainie >>>

Promocja nie tylko dla klientów Banku Pocztowego

Międzynarodowe przekazy pieniężne można wykonać za pośrednictwem ponad 130 oddziałów stacjonarnych Banku Pocztowego oraz w ponad 4700 placówkach Poczty Polskiej, zlokalizowanych na terenie kraju. Z usługi mogą korzystać jedynie osoby fizyczne, które chcą przekaz pieniężny nadać za granicę lub odebrać w Polsce. Nie muszą być przy tym klientami Banku Pocztowego.

‒ Przekazy MoneyGram są często wykorzystywane przez osoby migrujące jako niedroga i szeroko dostępna forma wsparcia swoich rodzin.

W Polsce od lat są to osoby z krajów byłego WNP, w szczególności z Ukrainy, a nową akcją promocyjną chcemy obniżyć koszty jakie w związku z tym ponoszą w trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli – mówi Zbigniew Furmańczak, Dyrektor Sprzedaży na kraje Europy Wschodniej oraz byłego WNP.

Dane ZUS pokazują, że już prawie 500 tys. osób z tegorocznej emigracji znalazło pracę w Polsce i mogą wesprzeć osoby pozostające w Ukrainie.

Bank Pocztowy współpracuje z MoneyGram od 2008 roku, realizując przekazy pieniężne do ponad 200 krajów z placówek sieci własnej oraz Poczty Polskiej.

W styczniu br. Bank Pocztowy podpisał umowę z MoneyGram na kolejne 5 lat w zakresie obsługi przekazów pieniężnych. Współpraca ta umożliwi ‒ już na początku przyszłego roku ‒ nadawanie oraz odbieranie przekazów pieniężnych w bankowości internetowej Banku Pocztowego.

Czytaj także: Bank Pocztowy do odwołania zawiesza wykonywanie międzynarodowych przekazów pieniężnych poprzez MoneyGram do Rosji

Źródło: Bank Pocztowy SA