Bank Pocztowy: nowa karta Mastercard dla przedsiębiorców, z darmowym pakietem ubezpieczenia

Bank Pocztowy: nowa karta Mastercard dla przedsiębiorców, z darmowym pakietem ubezpieczenia
Źródło: Bank Pocztowy
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Już od 2 sierpnia br. do nowo otwieranych kont biznesowych w Banku Pocztowym wydawane będą wyłącznie Karty Biznes Mastercard, które umożliwiają między innymi skorzystanie z darmowego pakietu ubezpieczenia na 12 miesięcy, czytamy w komunikacie Banku.

To kolejny etap rozpoczętego w czerwcu procesu zacieśniania strategicznego partnerstwa z firmą Mastercard, mającego na celu docelową współpracę z tylko jedną organizacją płatniczą, co w założeniu ma pozwolić na optymalizację kosztów i dalszy rozwój płatności bezgotówkowych.

Karta debetowa przestaje już być tylko i wyłącznie środkiem płatniczym, a staje się wehikułem dla wielu innych powiązanych z płatnościami usług

Już kilka tygodni wcześniej podobne zmiany objęły nowych klientów indywidualnych Banku.

Czytaj także: W Banku Pocztowym założysz konto bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem kuriera Poczty Polskiej

Karta z ubezpieczeniem

Nowa Karta Biznesowa Mastercard oprócz standardowych funkcjonalności będzie umożliwiała jej posiadaczowi bezpłatne skorzystanie z atrakcyjnego ubezpieczenia. Ochrona obejmować będzie między innymi zwrot wartości utraconej gotówki wypłaconej z dowolnego bankomatu na całym świecie w przypadku kradzieży do 24h od momentu dokonania wypłaty.

Dodatkowe korzyści aktywowania bezpłatnego ubezpieczenia to: wydłużenie gwarancji sprzętu RTV/AGD oraz elektroniki; zwrot różnicy pomiędzy kwotą zapłaconą za towar, a niższą ceną identycznego produktu znalezionego w innym sklepie w ciągu 30 dni od zakupu i 30-dniowa ochrona zakupów dokonanych za pośrednictwem Internetu.

Ochrona obejmować będzie m.in. zwrot wartości utraconej gotówki wypłaconej z dowolnego bankomatu na całym świecie w przypadku kradzieży do 24h od momentu dokonania wypłaty

– Pogłębianie współpracy z Mastercard to naturalny krok mający na celu optymalizację kosztów oraz ujednolicanie i uatrakcyjnianie naszej oferty. To także przykład tego jak bardzo kompleksowe, praktyczne i odpowiadające na konkretne potrzeby, powinny być dzisiaj rozwiązania dla mikroprzedsiębiorców czy agrobiznesu.

Obecnie, z powodu pandemii koronawirusa, obserwujemy coraz większą hybrydowość, zacieranie się granic między tym co prywatne, a tym co firmowe. Takie też powinny być nowoczesne produkty i usługi – uniwersalne. Jak pokazuje przykład Mastercard, karta debetowa przestaje już być tylko i wyłącznie środkiem płatniczym, a staje się wehikułem dla wielu innych powiązanych z płatnościami usług, jak chociażby ubezpieczeń.

Taka jest właśnie przyszłość całej branży i do tego także dążymy w Banku Pocztowym – mówi Alicja Sierakowska, Dyrektor Departamentu Bankowości Instytucjonalnej Banku Pocztowego.

Czytaj także: Bank Pocztowy: dla nowych klientów wyłącznie karty Mastercard

Karta także w cyfrowych portfelach

Oprócz atrakcyjnego pakietu ubezpieczeń posiadacze Karty Biznes Mastercard będą mieli także możliwość korzystać z bezpłatnych wypłat z bankomatów na terenie kraju i zagranicą oraz w terminalach POS, płatności zbliżeniowych czy z tzw. cash-backu.

Karta Biznes Mastercard jest kartą debetową, która wydawana będzie do rachunków dla mikroprzedsiębiorców

Kartę będzie również z łatwością można dodać do takich cyfrowych portfeli jak: Google Pay, Apple Pay oraz Garmin Pay, umożliwiających bezpieczne płacenie za zakupy telefonem, tabletem czy zegarkiem.

Dodatkowo, posiadacze kart będą mogli również w przyszłości skorzystać z programu lojalnościowego Mastercard Bezcenne Chwile, w którym, dzięki płatnościom w punktach handlowo-usługowych w Polsce oraz za zakupy internetowe, można zdobyć cenne nagrody.

Karta Biznes Mastercard jest kartą debetową, która wydawana będzie do rachunków dla mikroprzedsiębiorców – Pocztowego Konta Firmowego oraz do dedykowanego dla przedstawicieli agrobiznesu ROR-u: Pocztowego Konta Agrobiznes.

Czytaj także: Bank Pocztowy: seniorzy coraz bardziej ubankowieni; co czwarty zakładany ROR to konto dla seniorów

Źródło: Bank Pocztowy SA