Bank Pocztowy i EnveloBank uruchomiły płatności za przejazd autostradami Autopay

Bank Pocztowy i EnveloBank uruchomiły płatności za przejazd autostradami Autopay
Bramki na autostradzie Fot. stock.adobe.com/MARCIN
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Aplikacja mobilna Banku Pocztowego - EnveloBank - została rozszerzona o usługę Autopay, podał bank. Nowa funkcjonalność pozwala podróżującym przejechać autostradami: AmberOne A1 na odcinku Rusocin - Nowa Wieś oraz A4 na odcinku Kraków - Katowice bez konieczności zatrzymywania się w celu dokonania płatności przy bramkach. Szlaban otworzy się po rozpoznaniu numerów rejestracyjnych pojazdu, a opłata będzie pobierana automatycznie po zjeździe z autostrady.
Aplikacja mobilna @PocztowyBank - #EnveloBank - została rozszerzona o usługę #Autopay

„Cieszę się, że spółki z grupy Poczty Polskiej wprowadzają nowoczesne i użyteczne rozwiązania dla klientów. Naszym celem jest wspólne działanie i rozszerzanie oferty grupy o innowacyjne produkty oparte na nowych technologiach. Nowa aplikacja EnveloBanku to wygodne rozwiązanie, które ułatwi wakacyjne podróże” – podkreślił prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Z Autopay i Revolut zapłacisz mniej za przejazd autostradą >>>

Autopay dla klientów korzystających z aplikacji EnveloBank na urządzeniach z Androidem

Funkcjonalność Autopay jest dostępna dla klientów korzystających z aplikacji EnveloBank na urządzeniach z systemem Android, a intencją banku jest, by w kolejnym etapie skorzystać z niej mogli również użytkownicy urządzeń firmy Apple, bazujących na iOS.

„Wszystkie nasze działania ukierunkowane są na realizację strategii, której głównym założeniem jest większa digitalizacja banku i jego usług. Nieustannie dążymy do tego, aby nasza aplikacja EnveloBank stała się rozbudowaną platformą mobilną i internetową dla wszystkich klientów Banku Pocztowego. Planowane uruchomienie Autopay to kolejny krok w tym kierunku” – dodał członek zarządu Banku Pocztowego Tomasz Dąbrowski.

Rozwiązania w zakresie rozwoju bankowości mobilnej

W ostatnim czasie Bank Pocztowy wprowadził szereg rozwiązań w zakresie rozwoju bankowości mobilnej. W ubiegłym roku klienci Banku Pocztowego uzyskali między innymi możliwość realizacji płatności za pośrednictwem GooglePay, ApplePay oraz GarminPay, a w marcu tego roku także bezpiecznego logowania do aplikacji EnveloBank oraz zatwierdzania przelewów z użyciem biometrii.

Bank Pocztowy świadczy usługi finansowe w urzędach pocztowych i własnych oddziałach w całym kraju. Powstał w 1990 roku w Bydgoszczy.

Źródło: ISBnews