Bank Pocztowy: dodatkowa rezerwa w wysokości 9,1 mln zł, łączny wynik finansowy netto za 2020 r. wyniósł 0,2 mln zł

Bank Pocztowy: dodatkowa rezerwa w wysokości 9,1 mln zł, łączny wynik finansowy netto za 2020 r. wyniósł 0,2 mln zł
Fot. Bank Pocztowy
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pocztowy utworzył w poczet roku 2020 dodatkową istotną rezerwę na realizację obowiązku proporcjonalnego zwrotu prowizji w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu, podał bank.

Kwota dotworzonej w poczet grudnia ub.r. rezerwy wyniosła 9,1 mln zł, co wraz z utworzoną w październiku ub.r. rezerwą na ten cel w wysokości 3,3 mln zł daje łącznie kwotę 12,4 mln zł rezerw dotworzonych w IV kwartale 2020 r. dla potrzeb rozliczenia prowizji od przedterminowo spłaconych kredytów konsumenckich przed 11 września 2019 r.

Czytaj także: Strategia Banku Pocztowego: ROE powyżej 6,5 proc. i 40 mln zł zysku netto w 2024 r. >>>

„Powyższa decyzja wynika z rozważanej przez bank, częściowo wprowadzonej, zmiany podejścia banku do rozliczania prowizji od kredytów przedterminowo spłaconych. Nadto bank uwzględnia okoliczność prowadzenia wobec banku postępowania przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów” – czytamy w komunikacie.

Szacowany łączny wynik finansowy netto za 2020 r.

W rezultacie szacowany łączny wynik finansowy netto za 2020 r. wyniósł 0,2 mln zł, podano również.

Jednostkowe sprawozdanie finansowe banku za 2020 rok podlega badaniu przez firmę audytorską, co oznacza, że dane finansowe zaprezentowane w raporcie mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie.

Sytuacja płynnościowa i kapitałowa banku pozostaje dobra. Wskaźniki kapitałowe i płynnościowe są wysokie i przekraczają wymagane przez regulatora poziomy, podsumowano.

Bank Pocztowy świadczy usługi finansowe w urzędach pocztowych i własnych oddziałach w całym kraju. Powstał w 1990 roku w Bydgoszczy.

Źródło: ISBnews