Bank Pocztowy: 26,6 mln zł zysku netto w I kwartale; jest decyzja o uruchomieniu działania naprawczego

Bank Pocztowy: 26,6 mln zł zysku netto w I kwartale; jest decyzja o uruchomieniu działania naprawczego
Fot. Bank Pocztowy
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Według wstępnych danych, zysk netto Banku Pocztowego wyniósł w I kw. 26,6 mln zł wobec 7,3 mln zł zysku przed rokiem. Zarząd zdecydował o zakończeniu realizowanych w ramach Planu Naprawy działań służących przywróceniu stabilności finansowej oraz o uruchomieniu działania naprawczego z zakresu adekwatności kapitałowej - podał bank w komunikacie.

Bank Pocztowy podał, że według wstępnych nieaudytowanych danych, jego zysk netto po trzech miesiącach 2022 roku wyniósł 26,6 mln zł wobec 7,3 mln zł zysku netto uzyskanego w analogicznym okresie roku poprzedniego.

„Jednocześnie bank informuje, że wskaźniki płynnościowe pozostają na wysokim poziomie, istotnie przekraczając wymagane poziomy nadzorcze” – podano w komunikacie.

Plan Naprawy

Zarząd zdecydował o zakończeniu realizowanych w ramach Planu Naprawy działań służących przywróceniu stabilności finansowej oraz o uruchomieniu działania naprawczego z zakresu adekwatności kapitałowej.

„Bank Pocztowy informuje, że mając na uwadze pozytywne bieżące i prognozowane wyniki finansowe banku, a także bezpieczne aktualne i prognozowane poziomy wskaźników w zakresie rentowności określone w Planie Naprawy Banku Pocztowego, podjął decyzję o zakończeniu realizacji w jego ramach działań służących przywróceniu stabilności finansowej (działania w zakresie rentowności)” – podano w komunikacie.

Czytaj także: Bank Pocztowy: 31 mln zł zysku netto w 2021 roku; najlepszy wynik od lat >>>

„Równolegle, (…) w związku z prognozą osiągnięcia przez bank poziomu podstawowego wskaźnika Planu Naprawy w zakresie dźwigni finansowej, skutkującego koniecznością wdrożenia działań naprawczych określonych w Planie Naprawy Banku Pocztowego, zarząd banku podjął w dniu 12 kwietnia 2022 r. decyzję o uruchomieniu działania naprawczego Planu Naprawy z zakresu adekwatności kapitałowej, tj. dokapitalizowanie banku” – dodano.

Bank zakłada, że uruchomione działanie naprawcze pozwoli na spełnienie oczekiwań regulacyjnych dotyczących wskaźników adekwatności kapitałowej w horyzoncie I kwartału 2023 r. 

Źródło: PAP BIZNES