Bank Pekao: zdalne otwieranie konta i inne cyfrowe udogodnienia dla mikroprzedsiębiorców

Bank Pekao: zdalne otwieranie konta i inne cyfrowe udogodnienia dla mikroprzedsiębiorców
Bank Pekao - Logo (źródło: Pekao S.A.)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Już prawie co czwarta mikrofirma zostaje klientem Banku Pekao za pomocą kanałów zdalnych. To zasługa cyfrowych procesów otwierania konta oraz nowych funkcjonalności systemów bankowości internetowej i mobilnej. Mikroprzedsiębiorcy mogą korzystać z nowej wersji aplikacji PeoPay oraz serwisu bankowości elektronicznej Pekao24. Dodatkowo, za zdalne otwarcie konta firmowego klient może otrzymać 300 zł premii w ramach promocji "1000 zł premii dla firm".
Już prawie co czwarta mikrofirma zostaje klientem @BankPekaoSA za pomocą kanałów zdalnych #BankPekao #Pekao

Konto firmowe na „selfie”

W Banku Pekao konto firmowe można założyć całkowicie zdalnie – na „selfie” – bez konieczności wizyty w oddziale. Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą otworzyć Konto Przekorzystne Biznes na swoim komputerze poprzez stronę www lub na smartfonie – w aplikacji PeoPay. Usługa jest dostępna online 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Do założenia konta w Pekao wystarczy jedynie kamerka, dowód osobisty i 10 minut czasu wolnego. Cały proces jest prosty i intuicyjny. Większość informacji o prowadzonej działalności gospodarczej jest zaciągana automatycznie na podstawie NIP z CEIDG. Wypełniając wniosek, klient może wybrać dodatkowe produkty i usługi, takie jak np. karta debetowa czy rachunki pomocnicze. Po wypełnieniu dyspozycji, jest ona wysyłana do banku on-line, a tożsamość klienta potwierdzana jest za pomocą zdjęcia twarzy i dowodu osobistego.

Jeszcze szybciej konto firmowe otworzą klienci posiadający już rachunek osobisty w Banku Pekao. Jeżeli prowadzą działalność gospodarczą, mogą otworzyć Konto Przekorzystne Biznes w aplikacji mobilnej PeoPay, w bankowości elektronicznej Pekao24 lub korzystając z infolinii. Tu również informacja o prowadzonej działalności gospodarczej jest zaciągana automatycznie na podstawie NIP z CEIDG. Klient może uzupełnić dane, wybrać ofertę produktową i rachunek otwarty.

Czytaj także: Bank Pekao ma nową ofertę w bankowości detalicznej, zaprezentuje zaktualizowaną strategię na przełomie roku >>>

Wszystkie procesy otwierania kont firmowych oraz proponowanych usług w naszym banku przygotowane są tak, aby spełnić oczekiwania klientów. Wykorzystujemy możliwości automatycznego sczytywania danych z bazy CEIDG, a w przypadku dotychczasowego klienta Pekao – również z baz wewnętrznych. Dzięki temu procedury i czynności zarówno po stronie klienta, jak i naszych pracowników, zostały znacząco skrócone i uproszczone. Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą otworzyć konto dla swojej firmy zdalnie, na swoim komputerze lub smartfonie, bez wychodzenia z domu mówi Marcin Kołakowski, dyrektor Biura Zarządzania i Rozwoju Segmentu Klienta Biznesowego w Banku Pekao S.A.

Przedsiębiorca, który otworzy rachunek firmowy online i będzie aktywnie korzystał z produktów bankowych, może liczyć nawet na 1000 zł w ramach bonusu. Za samo zdalne otwarcie konta otrzymuje premię w wysokości 300 zł. Promocja „1000 zł premii dla firm” trwa do końca czerwca br. i uważana jest za jedną z najlepszych ofert na rynku kierowanych do mikroprzedsiębiorców.

Aplikacja PeoPay dla przedsiębiorców

Dzięki udogodnieniom w najnowszej wersji aplikacji mobilnej PeoPay, przedsiębiorcy łatwo i szybko zalogują się do niej za pomocą biometrii. Odciskiem palca lub skanem twarzy mogą także zatwierdzać wykonywane transakcje. Właściciele mikrofirm mają też jeszcze prostszy i wygodniejszy dostęp do płatności BLIK, Apple Pay, Garmin Pay i FitBit Pay. Aplikacja umożliwia również wykonywanie płatności internetowych zbliżeniowo oraz z wykorzystaniem kodów QR. Dodatkowo, dzięki funkcji wielowalutowej, klienci zapłacą zbliżeniowo na całym świecie, bez dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem.

Aplikacja PeoPay pozwala też na wygodne przeglądanie historii operacji, wypłatę gotówki z bankomatu oraz szybsze opłacanie faktur, dzięki skanowaniu numeru rachunku. Z kolei dzięki analizie finansowej, przedsiębiorcy mogą jeszcze lepiej zarządzać finansami swojej firmy. Co ważne, przedsiębiorcy, posiadający konto osobiste i firmowe w Pekao, mogą teraz swobodnie przełączać się między swoimi kontami i zarządzać nimi z poziomu aplikacji mobilnej – bez konieczności wylogowywania się. Powiązanie kont ułatwia szybkie i efektywne zarządzanie finansami osobistymi i firmowymi.

Tarcza Finansowa PFR

W Banku Pekao przedsiębiorcy z sektora mikro i MŚP mogą również całkowicie zdalnie składać wnioski o subwencje w ramach Tarczy Finansowej PFR dla Firm i Pracowników. Jest to program, mający na celu przeciwdziałanie gospodarczym skutkom pandemii koronawirusa. Po otrzymaniu od PFR potwierdzenia przyznania subwencji, bank niezwłocznie poinformuje o tym klienta, a środki zostaną zaksięgowane na jego rachunku.  

Źródło: Bank Pekao SA