Bank Pekao nagrodzony za wsparcie inicjatyw studenckich

Bank Pekao nagrodzony za wsparcie inicjatyw studenckich
Źródło: Bank Pekao SA /Twitter
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pekao już po raz piąty został doceniony przez Parlament Studentów, który w tym roku przyznał mu nagrodę za wsparcie inicjatyw studenckich. Wcześniej Bank był wyróżniany za współpracę ze środowiskiem studenckim, ofertę dla studentów – Konto Przekorzystne dla młodych z aplikacją PeoPay i Kartą Rewolucyjną, a także został uznany za Instytucję Przyjazną Młodym.

Bank Pekao został uhonorowany nagrodą w kategorii „Wsparcie inicjatyw studenckich” podczas Gali Nagród Środowiska Studenckiego „Pro Juvenes”, która odbyła się 20 listopada w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Gala „Pro Juvenes” jest wydarzeniem organizowanym przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej od 2013 roku. Jej celem jest wyróżnienie aktywnych studentów, najlepszych inicjatyw i projektów studenckich, organizacji, a także podkreślanie zasług osób
i instytucji przyjaznych środowisku akademickiemu.

Otrzymana nagroda to efekt współpracy pracowników Banku w całej Polsce z największymi uczelniami, samorządami studenckimi i organizacjami studenckimi – Parlamentem Studentów Rzeczpospolitej Polskiej.

Bank Pekao od lat angażuje się na rzecz środowiska akademickiego

Pekao S.A. od lat angażuje się na rzecz środowiska akademickiego, biorąc m.in. udział w wielu inicjatywach organizowanych przez samorządy studenckie i uczelnie, a także realizuje rocznie około 500 różnych przedsięwzięć skierowanych do studentów. Co roku zaprasza ich także do udziału w Akademii Żubra – programie letnich praktyk, umożliwiając im tym samym zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych.

Czytaj także: Bank Pekao: zysk netto grupy w III kw. wyniósł 630,8 mln zł; rośnie aktywność klientów, duży popyt na kredyty >>>

– Współpracujemy z Parlamentem Studentów Rzeczypospolitej Polskiej już od 5 lat. W tym roku byliśmy szczególnie zaangażowani na rzecz inicjatywy „Młodzi na rynku pracy”, w ramach której zorganizowaliśmy webinar pt. „Kariera w czasach Covid – czy jest możliwa i jak ją zacząć”, a także cykl indywidualnych rozmów rekrutacyjnych, dzięki którym studenci mogli porozmawiać z pracownikami departamentu HR naszego Banku i dowiedzieć się m.in., jak przygotować się do rozmowy o pracę, oraz jak przebiegają procesy rekrutacyjne w naszej organizacji – mówi Tomasz Molenda, Dyrektor Biura Zarządzania Segmentem Klientów Detalicznych.

W tym roku nagrodę dla Banku Pekao S.A. za wsparcie inicjatyw studenckich odebrała Wioleta Olipra odpowiedzialna za segment klientów młodych w wieku 18-26 lat z Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych. Odbierając nagrodę zaznaczyła, że – od lat jako Bank jesteśmy blisko studentów i wspieramy inicjatywy oraz projekty środowiska studenckiego. Jednocześnie, mimo że jesteśmy Bankiem z tradycją, to jesteśmy Bankiem dla młodych, stąd to wyróżnienie jest szczególnie dla nas ważne.

Oferta dla młodych do 26. roku życia

Warto podkreślić, że Bank posiada w tym momencie bardzo atrakcyjną ofertę dla młodych do 26 roku życia – bezwarunkowo bezpłatne prowadzenie konta, obsługę karty i wypłaty ze wszystkich  bankomatów w Polsce i za granicą. Zakładając konto dla młodych na selfie młodzi klienci banku mogą liczyć na bonus w wysokości 200 zł. 50 zł już za samo założenie Konta Przekorzystnego dla młodych do 26 roku życia z kartą debetową Mastercard i aplikacją PeoPay, a po spełnieniu pozostałych warunków, czyli dokonaniu 5 transakcji kartą w każdym z trzech miesięcy od otwarcia konta otrzymają dodatkowe 150 zł. Promocja trwa do 31.12.2021 r.

Źródło: Bank Pekao SA