Bank Pekao i Pekao Investment Banking po raz szósty najlepszym bankiem inwestycyjnym według magazynu Global Finance

Bank Pekao i Pekao Investment Banking po raz szósty najlepszym bankiem inwestycyjnym według magazynu Global Finance
Źródło: Global Finance
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pekao oraz Pekao Investment Banking po raz szósty zdobyły tytuł Najlepszego Banku Inwestycyjnego w Polsce, przyznawany przez magazyn Global Finance, poinformował Bank.

The Best Investment Bank Award to jedna z najbardziej prestiżowych nagród na rynku finansowym. Przyznawana jest przez ekspertów magazynu Global Finance, na podstawie kryteriów takich jak: liczba i wielkość realizowanych transakcji w zakresie ECM, SCM oraz M&A, doradztwo i możliwości strukturyzowania, usługi post transakcyjne (obrót i wycena na rynku wtórnym), innowacje produktowe i reputacja na rynku.

Global Finance to magazyn skierowany do menedżerów odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji inwestycyjnych i strategicznych. Nagrody są przyznawane przy udziale analityków, dyrektorów korporacji oraz ekspertów technologicznych. Redakcja bierze pod uwagę również komentarze nadesłane przez dostawców usług finansowych, a także niezależne badania.

Czytaj także: Bank Pekao: jest decyzja ws. dywidendy z zysku za 2021 rok

The Best Investment Bank Award po raz szósty

‒ Niezmiernie nas cieszy, że już po raz szósty jesteśmy najlepsi na rynku. Nasz sukces zawdzięczamy doświadczeniu i profesjonalizmowi naszych ekspertów.

Grupa Pekao nieustająco poszerza i rozwija  swoją ofertę, co jest zauważane również za granicą, o czym świadczy otrzymana przez nas  nagroda The Best Investment Bank Award ‒  powiedział Jerzy Kwieciński, wiceprezes Zarządu Banku Pekao, nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej Rynków i Bankowości Inwestycyjnej.

Czytaj także: Bank Pekao z nagrodą dla lidera rynku finansowania handlu w Polsce

Kompleksowe usługi bankowości inwestycyjnej

Pekao Investment Banking, spółka należąca do Grupy Pekao, świadczy usługi bankowości inwestycyjnej oferując kompleksowe doradztwo finansowe w zakresie fuzji i przejęć oraz transakcji rynku kapitałowego dla szerokiego spektrum podmiotów, koncentrując się przede wszystkim na współpracy z dużymi i średnimi spółkami oraz korporacjami, inwestorami strategicznymi i finansowymi.

‒ Ta nagroda to rezultat pracy i determinacji całego zespołu oraz dobrego roku, szczególnie w obszarze ECM, gdzie m.in. jako jedyna instytucja z Polski, byliśmy ‒ wspólnie z Biurem Maklerskim Pekao ‒ współprowadzącymi księgę popytu w ofercie akcji firmy InPost.

Był to też kolejny rok dynamicznego rozwoju naszych usług Debt Advisory ‒ powiedział Marek Niedużak, prezes Pekao Investment Banking.


Wydawany od 1987 roku Magazyn Global Finance ma czytelników w 189 krajach. Jego odbiorcami są prezesi, dyrektorzy generalni i finansowy, skarbnicy oraz inni urzędnicy odpowiedzialni za podejmowanie strategicznych decyzji w międzynarodowych przedsiębiorstwach i instytucjach.

Global Finance ma siedzibę w Nowym Jorku, z biurami w Mediolanie i Londynie. Co roku nagradza najlepsze instytucje finansowe na świecie.

Źródło: Bank Pekao SA