Bank Millennium z ofertą dla prostych spółek akcyjnych

Bank Millennium z ofertą dla prostych spółek akcyjnych
Fot. stock.adobe.com/Robson90
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Millennium udostępnia ofertę dla Prostych Spółek Akcyjnych. To nowa forma prowadzenia biznesu, wprowadzona do kodeksu spółek handlowych w lipcu br., pozwalająca założyć i prowadzić spółkę kapitałową w elastyczniejszy niż dotychczas sposób. Bank oferuje firmom działającym w formie P.S.A. m.in. Konto Biznes na promocyjnych warunkach.

– Nowa forma prawna łączy zasady prowadzenia spółki akcyjnej oraz spółki z o.o. i pozwala na prowadzenie biznesu w prostszy sposób, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich zalet spółki kapitałowej. Elastyczność, małe ograniczenia w zakresie wnoszonych wkładów oraz odformalizowanie procedur powodują, że jest to dobre rozwiązanie dla mikroprzedsiębiorstw i w tym segmencie spodziewamy się największego zainteresowania. Proste Spółki Akcyjne mogą korzystać z pełnej oferty produktowej Banku Millennium, na takich samych zasadach jak inne spółki kapitałowe – mówi Anna Wydrzyńska-Czosnyka, Kierująca Wydziałem Klienta Biznes w Banku Millennium.

Czytaj także: Alior Bank zaoferował rachunek dla prostej spółki akcyjnej >>>

Możliwość otwarcia Konta Biznes

Firmy działające w formie P.S.A. mają możliwość otwarcia w Banku Millennium Konta Biznes, które umożliwia efektywne i wygodne zarządzanie finansami przedsiębiorstwa. Jego prowadzenie w ramach promocji dla nowych klientów kosztuje tylko 9 zł miesięcznie przez 2 lata, P.S.A. nie płacą też za prowadzenie kont walutowych oraz są zwolnione z opłaty rocznej za kartę kredytową – także przez 2 lata.

W ramach standardowej oferty Konta Biznes bezpłatne są przelewy krajowe do ZUS i US oraz wypłaty z bankomatów Banku Millennium. Firmy otrzymują dostęp do rachunku za pośrednictwem serwisu internetowego Millenet oraz aplikacji mobilnej, mogą też korzystać z różnych, dopasowanych do potrzeb form finansowania, w tym z leasingu. Mają też do dyspozycji różne sposoby wpłat gotówki.

Kto może skorzystać z nowej oferty?

Z nowej formy prawnej mogą korzystać przedsiębiorcy niezależnie od branży i obszaru działalności. Rejestracja P.S.A. możliwa jest online w ciągu 24 godzin, minimalny kapitał zakładowy to 1 zł. Inne ważne cechy P.S.A. to:

– możliwość podejmowania uchwał drogą mailową lub za pośrednictwem komunikatorów elektronicznych

– możliwość nabywania akcji w P.S.A za wnoszoną do spółki wiedzę, doświadczenie, know-how. Wkładem niepieniężnym na pokrycie akcji może być wszelki wkład mający wartość majątkową, w szczególności świadczenie pracy lub usług.

– akcjonariusze P.S.A. nie odpowiadają majątkiem za zobowiązania firmy, a jedynie do wysokości wniesionego wkładu.

Źródło: Bank Millennium