Bank Millennium wprowadza do oferty Nowe Plany Inwestycyjne

Bank Millennium wprowadza do oferty Nowe Plany Inwestycyjne
Fot. Bank Millennium
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Millennium zaoferował nowe Plany Inwestycyjne – Spokojny, Wyważony i Aktywny, stworzone m.in. dla osób, które dotychczas nie inwestowały. Każdy z planów to odrębna strategia inwestowania, zróżnicowana pod kątem poziomu ryzyka i potencjalnego zysku. Plany inwestują jednocześnie w wiele globalnych i lokalnych funduszy, a nad ich optymalnym składem czuwają zarządzający Millennium TFI. Klienci nie ponoszą opłat za otwarcie, dopłaty do planów oraz ich ewentualną zamianę, a opłaty za zarządzanie są obniżone. Mogą też swobodnie przenosić środki między planami. Zakup i obsługa planów możliwe są również online, w aplikacji mobilnej i serwisie internetowym Millenet.

Nowe Plany Inwestycyjne Millennium zostały przygotowane z myślą o różnych stylach i preferencjach inwestycyjnych klientów. Ich zakup, uruchomienie i obsługa są bardzo proste, intuicyjne i maksymalnie przyjazne. Podczas zakładania planu klienci mogą utworzyć zlecenie stałe, co pozwala na cykliczne, automatyczne dopłaty do wybranego planu i zachęca do regularnego odkładania pieniędzy.

Czytaj także: Bank Millennium: 311,3 mln zł straty netto w III kwartale; największe zaskoczenie dotyczy kosztów ugód z frankowiczami >>>

– Nasze wcześniejsze Plany Inwestycyjne cieszyły się ogromną popularnością, do końca września 2021 r. klienci otworzyli 61 tys. planów i zgromadzili w nich ponad 1,5 miliarda złotych. Skłoniło nas to do stworzenia nowych strategii inwestycyjnych, jeszcze bardziej elastycznych i dających więcej możliwości. Udostępniliśmy je również w aplikacji mobilnej, więc są dostępne dla klientów w najbardziej wygodny sposób, z każdego miejsca i w dowolnym momencie. Środki ulokowane w planie klienci mogą wypłacić w każdej chwili, czas trwania inwestycji zależy wyłącznie od klienta. Chcemy rozwijać ofertę w tym kierunku, ponieważ widzimy, że klienci chętnie sięgają po tego typu rozwiązania – mówi Robert Chorzępa, kierujący wydziałem produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych w Banku Millennium.

Minimalna kwota pierwszej i kolejnych wpłat to 200 zł

Klienci mogą wielokrotnie i bez opłat zamieniać plan na inny, dostosowując inwestycję do aktualnych potrzeb, preferencji i sytuacji rynkowej. Każdy z planów to odrębna strategia inwestycyjna:

Plan Spokojny, stworzony z myślą o osobach akceptujących niewielki poziom ryzyka i ograniczoną zmienność wyniku inwestycji, zainteresowanych oszczędzaniem średnio- i długoterminowym. Jest to plan o najwyższym udziale funduszy obligacyjnych, z niewielkim udziałem funduszy akcyjnych;

Plan Wyważony, skierowany do osób akceptujących podwyższony poziom ryzyka inwestycyjnego, poszukujących szansy na zyski wyższe od przeciętnych. Jest to plan o zbliżonym udziale funduszy obligacyjnych i akcyjnych;

Plan Aktywny, dający szansę na osiągnięcie znaczących zysków w średnim i długim terminie, zbudowany z myślą o osobach  akceptujących wysoki poziom ryzyka inwestycji. Jest to plan o najwyższym udziale funduszy akcyjnych (powyżej 70%).

Każdy z planów można otworzyć w aplikacji mobilnej, za pośrednictwem bankowości internetowej Millenet oraz w oddziale Banku Millennium.

Źródło: Bank Millennium