Bank Millennium utworzył rezerwy związane z kredytami frankowymi na 451,2 mln zł

Bank Millennium utworzył rezerwy związane z kredytami frankowymi na 451,2 mln zł
Fot. stock.adobe.com/OlekAdobe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Millennium podjął decyzję o utworzeniu w ciężar wyników I kw. 2022 roku rezerw na ryzyko prawne związane z walutowymi kredytami hipotecznymi udzielonymi przez bank w wysokości 451,2 mln zł, podał bank. W efekcie wynik netto banku za I kw. będzie ujemny, podano także.

„Dodatkowe rezerwy w wysokości 48 mln zł zostaną także utworzone na ryzyko prawne portfela kredytów hipotecznych udzielonych przez były Euro Bank S.A., jednakże nie będą one miały wpływu na wynik finansowy. Rezerwy odzwierciedlają utrzymujące się negatywne trendy w zakresie orzecznictwa sądowego, napływ nowych spraw sądowych oraz wynikające z tego zmiany w metodologii oceny ryzyka prawnego przez bank” – czytamy w komunikacie.

Ujemny wynik netto za I kw. 2022 r.

W wyniku takiego poziomu rezerw, pomimo dobrych wyników operacyjnych, bank zaraportuje ujemny wynik netto za I kw. 2022 roku.

Czytaj także: Bank Millennium: 1331,87 mln zł straty netto w 2021 roku >>>

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii.

Źródło: ISBnews