Bank Millennium udostępnił nowy serwis internetowy. Wkrótce również nowa aplikacja mobilna

Bank Millennium udostępnił nowy serwis internetowy. Wkrótce również nowa aplikacja mobilna
Nowy Millenet i aplikacja mobilna Banku Millennium Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Millennium udostępnił bankowość elektroniczną nowej generacji. Od dziś dla pierwszej grupy klientów dostępny jest nowy serwis internetowy Millenet, wkrótce pojawi się także nowa aplikacja mobilna, podał bank.

Od dziś dla pierwszej grupy klientów @BankMillennium dostępny jest nowy serwis internetowy #Millenet, wkrótce pojawi się także nowa aplikacja mobilna #BankMillennium

„Bankowość elektroniczna Banku Millennium została zbudowana zupełnie od nowa i w całości zaprojektowana wewnątrz banku. Do jej stworzenia zastosowano unikatowe na polskim rynku technologie (m.in. mikroserwisy) i wyjątkowy design” – czytamy w komunikacie.

Nowy serwis zawiera sekcję Wydarzenia, która jest m.in. narzędziem wspierającym zarządzanie domowym budżetem.

Więcej najnowszych wiadomości o Banku Millennium >>>

Lista Wydarzeń

„Lista Wydarzeń będzie systematycznie rozszerzana o nowe typy informacji, których potrzebuje użytkownik. Docelowo ma być sercem systemu i głównym kanałem kontaktu z klientem w bankowości elektronicznej. Tutaj klient zobaczy oferty dopasowane do jego potrzeb, sposobu zarządzania finansami i zachowań. Bank zaskoczy go życzeniami urodzinowymi, przypomni o ubezpieczeniu bagażu dostępnym w karcie, jeżeli zauważy, że klient dużo podróżuje. Podpowie też, jak zaoszczędzić na codziennych zakupach” – czytamy także.

Na stronie głównej znalazły się też Dodatki, które mają ułatwić bankowanie. Zostały wybrane po konsultacjach z użytkownikami, podczas testów użyteczności. Klient może je dowolnie konfigurować.

Nowy design serwisu

„Nowy design serwisu umożliwia m.in. również szybką ocenę stanu finansów. Całe menu zostało uproszczone, dzięki czemu nawigacja jest jeszcze bardziej intuicyjna. W nowym serwisie pojawiły się animowane, obracające się kafelki z produktami, pokazujące przydatne informacje dla klienta, na których odwrocie pojawiają się najczęściej wykonywane przez niego czynności. Dodatkowo sposób prezentowania podsumowania finansów dostosowany został do możliwości, jakie daje regulacja PSD2” – podsumowano.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) – jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii.

Źródło: ISBnews