Bank Millennium wprowadził do oferty kredyt hipoteczny z okresowo stałą stopą procentową

Bank Millennium wprowadził do oferty kredyt hipoteczny z okresowo stałą stopą procentową
Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Millennium udostępnił kredyt hipoteczny z okresowo stałą stopą procentową, podał bank. Oprocentowanie kredytu ze stałą stopą procentową obejmuje 5 lat, niezależnie od ewentualnych zmian stóp procentowych na rynku, z możliwością ponownego skorzystania z tej opcji przez kolejne 5 lat.

„Nasza nowa oferta jest odpowiedzią na potrzeby klientów. W środowisku zmiennych stóp procentowych pojawiła się grupa klientów zainteresowanych zapewnieniem sobie stabilnego poziomu comiesięcznych obciążeń. Przygotowaliśmy więc propozycję w postaci rat kredytu na stałym poziomie przez 5 lat, niezależnie od zmian stóp procentowych.

Oferta jest dostępna zarówno w Banku Millennium, jak i u współpracujących z bankiem pośredników. Dla klientów, którzy cenią sobie stabilność i stałą wysokość zobowiązań, będzie to dobra alternatywa oraz możliwość samodzielnego podjęcia decyzji o rodzaju oprocentowania kredytu” – powiedziała kierująca Wydziałem Kredytów Hipotecznych w Banku Millennium Anna Meunier, cytowana w komunikacie.

Oferta zgodna z Rekomendacją S

Nowa oferta banku jest zgodna z zapisami znowelizowanej Rekomendacji S, obowiązującej banki od 30 czerwca 2021 r., podano również.

Komisja Nadzoru Finansowego przyjęła w grudniu 2019 roku znowelizowaną Rekomendację S, w której zaleciła bankom m.in. wprowadzenie do oferty kredytów hipotecznych opartych o stałą stopę procentową lub okresowo stałą stopę procentową. 

Co z oprocentowaniem kredytu po 5 latach?

Bank Millennium poinformował także na swojej stronie internetowej, że po zakończeniu okresu, w którym obowiązywała stała stopa, oprocentowanie kredytu zmieni się automatycznie na oprocentowanie zmienne, oparte na stawce WIBOR i marży określonej w umowie kredytowej.

Jeżeli klient będzie chciał korzystać ze stałej stopy na kolejne 5 lat, jest to możliwe, wystarczy, że poinformuje Bank z odpowiednim wyprzedzeniem. Bank zaproponuje wówczas nową stawkę oprocentowania, obowiązującą w okresie składania wniosku o kolejny, 5-letni okres.

Czytaj także: Kredyt mieszkaniowy, jak kupić sobie święty spokój za kilkadziesiąt złotych miesięcznie na pięć lat?

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW.

Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii.

Aktywa banku razem wyniosły 97,77 mld zł na koniec 2020 r.

Źródło: ISBnews, Bank Millennium, PAP BIZNES