Bank Millennium spodziewa się straty netto w IV kw. z powodu rezerw dotyczących kredytów frankowych

Bank Millennium spodziewa się straty netto w IV kw. z powodu rezerw dotyczących kredytów frankowych
Fot. stock.adobe.com/Robson90
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Zarząd Banku Millennium podjął decyzję o utworzeniu w ciężar wyników IV kwartału 2021 roku rezerw na ryzyko prawne związane z walutowymi kredytami hipotecznymi udzielonymi przez bank w wysokości 661,8 mln zł - podał bank w komunikacie. Bank dodał, że spodziewa się w IV kwartale straty netto.

Jak podał bank, dodatkowe rezerwy w wysokości 70,2 mln zł zostaną także utworzone na ryzyko prawne portfela kredytów hipotecznych udzielonych przez Euro Bank, jednakże nie będą one miały wpływu na wynik finansowy.

Czytaj także: Bank Millennium przedstawił strategię na lata 2022 – 2024; dąży do spadku udziału kredytów frankowych, spodziewa się utrzymania tempa negocjacji ugód z frankowiczami >>>

Rezerwy odzwierciedlają utrzymujące się negatywne trendy w zakresie orzecznictwa sądowego, napływ nowych spraw sądowych oraz wynikające z tego zmiany w metodologii oceny ryzyka przez bank.

– podał bank w komunikacie.

Dobre wyniki operacyjne

„W wyniku takiego poziomu rezerw, pomimo dobrych wyników operacyjnych, bank zaraportuje ujemny wynik netto w IV kwartale 2021 roku” – dodano.

Bank Millennium planuje opublikować raport za IV kwartał 2021 roku 1 lutego 2022 roku.

Źródło: PAP BIZNES