Bank BPS: bezpłatne zawieszenie rat kredytowych

Bank BPS: bezpłatne zawieszenie rat kredytowych
Źródło: Bank BPS
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank BPS wdrożył ułatwienia dla Klientów indywidualnych oraz Klientów instytucjonalnych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji w związku z epidemią koronawirusa. Są one zgodne z propozycjami wypracowanymi przez Związek Banków Polskich.

#BankBPS: Bank nie będzie wymagał składania dodatkowych dokumentów i zaświadczeń potwierdzających aktualną sytuację finansowo-gospodarczą Klienta, a wnioski będą rozpatrywane bezpłatnie #Koronawirus #WakacjeKredytowe #BankiSpółdzielcze

Klientom indywidualnym Bank umożliwia bezpłatne zawieszenie spłaty rat kredytów czyli zastosowanie tzw. wakacji kredytowych. Dotyczy to rat kredytów hipotecznych, kredytów gotówkowych, kredytów konsolidacyjnych oraz kredytów na kolektory słoneczne. Zawieszenie spłat rat kapitałowo-odsetkowych możliwe jest na okres do 3 miesięcy na wniosek Klienta.

We wniosku Klient powinien wskazać w jaki sposób pogorszyła się jego sytuacja finansowa. Bank nie będzie wymagał składania dodatkowych dokumentów i zaświadczeń potwierdzających aktualną sytuację finansowo-gospodarczą Klienta, a wnioski będą rozpatrywane bezpłatnie.

Wnioski o zawieszenie spłaty kredytu można składać w systemie bankowości elektronicznej Banku, poprzez dedykowany adres e-mail oraz w Oddziałach Banku.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę >>>

Klientom instytucjonalnym ‒ przedsiębiorcom, rolnikom i wspólnotom mieszkaniowym ‒ Bank BPS  proponuje zawieszenie spłaty raty kapitałowo-odsetkowej lub odsetkowej na okres do 3 miesięcy, części kapitałowej na okres do 6 miesięcy.

Odroczenie terminu spłaty raty kredytu może dotyczyć kredytów obrotowych i kredytów inwestycyjnych udzielonych zarówno w PLN, jak i w walutach obcych.
We wniosku Klient powinien wskazać w jaki sposób pogorszyła się jego sytuacja finansowa. Bank z tytułu odroczenia terminu spłaty kredytu nie będzie pobierał żadnych opłat i prowizji.

Bądź na bieżąco – zapisz się na nasz newsletter>>>

Wnioski o zawieszenie terminu spłaty kredytu można składać w systemie bankowości elektronicznej Banku, poprzez dedykowany adres e-mail oraz w Oddziałach Banku.

Szczegóły rozwiązań dostępne są na stronie internetowej Banku BPS pod linkiem: https://www.bankbps.pl/informacje-dla-klientow-w-zw.-z-epidemia

Powyższe rozwiązania Bank BPS, jako bank zrzeszający, przygotował jako rekomendacje dla wszystkich zrzeszonych Banków Spółdzielczych.

W efekcie, pakiety wsparcia dla kredytobiorców indywidualnych, jak i dla przedsiębiorców zostały w Bankach Spółdzielczych wdrożone lub są w trakcie implementacji. 

O Banku BPS

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. z siedzibą Centrali w Warszawie, działa na polskim rynku od 1992 roku. Zrzeszając 326 Banków Spółdzielczych, tworzy największe zrzeszenie w Polsce. Łączy funkcje banku zrzeszającego oraz komercyjnego.

Poprzez sieć liczącą 35 placówek oferuje produkty finansowe dla klientów indywidualnych, korporacyjnych oraz małych
i średnich przedsiębiorstw.

Bank BPS S.A. oraz banki spółdzielcze to instytucje prospołeczne i silnie zaangażowane w działalność na rzecz swoich lokalnych środowisk. Więcej na www.bankbps.pl.

Źródło: Bank Polskiej Spółdzielczości / Bank BPS