Aviva w Polsce nie na sprzedaż?

Aviva w Polsce nie na sprzedaż?
Fot. Materiały prasowe Aviva
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Amanda Blanc, nowa prezes brytyjskiej grupy ubezpieczeniowo-finansowej Aviva zamierza skoncentrować się na najbardziej dochodowej działalności firmy. Czy może to oznaczać sprzedaż spółek grupy działających w Polsce? - odpowiedzi na to pytanie udzielił Adam Uszpolewicz, prezes grupy Aviva w naszym kraju.

#AdamUszpolewicz: Aviva może rozważyć zakup jakiegoś ubezpieczyciela w Polsce, ale nie musi tego robić @AvivaPolska

Jak poinformował dzisiaj ( 6 sierpnia) na swoich stronach internetowych Financial Times nowa dyrektor generalna brytyjskiej grupy ubezpieczeniowej Amanda Blanc  zamierza koncentrować działalność grupy na rynkach anglosaskich, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Kanadzie.

Cytowani przez dziennik eksperci szacują, że Aviva ze sprzedaży swoich firm we Francji, Polsce, Włoszech i w Azji mogłaby otrzymać 6,8 mld funtów.

Aviva w Polsce wysoce rentowna

Podczas czwartkowej konferencji prasowej prezes grupy Aviva w Polsce Adam Uszpolewicz, stwierdził, że nie spodziewa się aby polska część brytyjskiego ubezpieczyciela była wystawiona na sprzedaż bowiem polska odnoga Avivy to jedna z trzech największych firm ubezpieczeniowych w Polsce, jest wysoce rentowna i regularnie wypłaca dywidendę.

Czytaj także: Kolejne pogłoski o sprzedaży Avivy w Polsce

Z deklaracji zaś nowej szefowej brytyjskiej Avivy wynika, że zależy jej na utrzymaniu najbardziej dochodowych działalności grupy, na jak największych zyskach dla akcjonariuszy i na zajmowaniu czołowych miejsc w danych segmentach rynku.

-Aviva w Polsce spełnia wszystkie te trzy kryteria – powiedział Adam Uszpolewicz.

Czytaj także: Aviva Polska przedstawiła wyniki finansowe za I półrocze 2020 roku, jak radzi sobie w czasie pandemii?

Będzie mniej ubezpieczycieli w Polsce

Pytany o konsolidację sektora ubezpieczeniowego w Polsce wyraził przekonanie, że to zjawisko będzie się pogłębiało. Zauważył, że jeszcze szybsza koncentracja następuje na rynku bankowym.

Jego zdaniem główną przyczyną konsolidacji na rynku ubezpieczeniowym jest konieczność inwestowania w nowe technologie i inwestowania w rozwiązania pozwalające sprostać nowym wymaganiom regulacyjnym.

Najmniejsze firmy ubezpieczeniowe nie są w stanie finansować takich wydatków.

– Aviva może rozważyć zakup jakiegoś ubezpieczyciela w Polsce, ale nie musi tego robić – stwierdził.

Jak zauważył Aviva ma tak silną pozycję na rynku, że takie przejęcie nie jest konieczne.

Grupa Aviva działa w Polsce od 1992 roku i jest jedną z największych instytucji finansowych w naszym kraju.

Brytyjska grupa ubezpieczeniowo-finansowa Aviva jest największą grupą ubezpieczeniową w Wielkiej Brytanii.

Źródło: alebank