Autopay: Karty flotowe Lotos Biznes włączone do automatycznej płatności AmberGO

Autopay: Karty flotowe Lotos Biznes włączone do automatycznej płatności AmberGO
Bramki na autostradzie Fot. stock.adobe.com/Alexander Lupin
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Lotos Paliwa z Grupy Lotos, jako pierwszy w Polsce włączył swoje karty flotowe do automatycznej metody płatności AmberGO, obsługiwanej przez aplikację Autopay, podał Autopay Mobility. Kierowcy korzystający z bezgotówkowych kart Lotos Biznes mogą już poruszać się po autostradzie A1 bez zatrzymywania się na bramkach.

„Do tej pory większość użytkowników Autopay stanowili klienci indywidualni, jednak liczba klientów biznesowych, korzystających z naszej usługi, stale rośnie. Cieszymy się na współpracę z programem flotowym Lotosu, bo bardziej otwiera nas to na kierowców, realizujących podróże służbowe.

W wielu firmach liczy się każda złotówka, litr paliwa i minuta jazdy. Dlatego te kilkadziesiąt sekund, zaoszczędzonych na każdej autostradowej bramce, przyniesie w skali roku bardzo konkretne oszczędności” ‒ powiedział zarządzający Autopay Mobility Miłosz Kurzawski, cytowany w komunikacie.

Te kilkadziesiąt sekund, zaoszczędzonych na każdej autostradowej bramce, przyniesie w skali roku bardzo konkretne oszczędności

„Cieszymy się, że jako pierwsza firma paliwowa w Polsce udostępniliśmy możliwość automatycznej płatności za przejazd odcinkiem Autostrady A1, co pozwoli zaoszczędzić czas i uporządkuje rozliczenia w firmach.

Ta usługa to wsparcie codziennej działalności naszych klientów. Nieustannie udoskonalamy ofertę Lotos Biznes, wprowadzając kolejne udogodnienia dla naszych odbiorców” ‒ dodał wiceprezes Lotos Paliwa Sebastian Bojemski, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Biometryczne karty płatnicze zdobędą 15% globalnego rynku płatności do 2026 roku

Wygodne płatności od Gdańska do Torunia

Aplikacja Autopay obsługuje system automatycznych płatności AmberGO na całym odcinku autostrady A1 z Gdańska do Torunia. Dzięki niej kierowcy nie muszą zatrzymywać się na bramkach ‒ wystarczy tylko zwolnić, aby kamery odczytały numery tablic rejestracyjnych.

System rozpoznaje zarejestrowane pojazdy, włącza zielone światło i podnosi szlaban. Opłata za przejazd jest pobierana automatycznie, po opuszczeniu autostrady.

Kierowcy nie muszą zatrzymywać się na bramkach ‒ wystarczy tylko zwolnić, aby kamery odczytały numery tablic rejestracyjnych

System cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z wykorzystaniem automatycznych płatności realizowanych jest już ponad 25% transakcji na bramkach autostrady, podano także.

Czytaj także: Wirusowy rozwój społeczeństwa bezgotówkowego?

Rozbudowa systemu AmberGO

„Pracujemy nad dalszą rozbudową systemu AmberGO. Możliwość włączenia kart flotowych do automatycznych płatności była jednym z jej głównych elementów, a także jednym z pytań najczęściej zadawanych nam przez użytkowników autostrady A1.

Dlatego bardzo cieszy nas, że Lotos, jako pierwszy operator kart flotowych wyszedł naprzeciw tym oczekiwaniom i dzięki współpracy z Lotosem oraz Autopay, system AmberGO będzie obsługiwać karty flotowe Lotos Biznes” ‒ powiedział wiceprezes Gdańsk Transport Company, będącej koncesjonariuszem autostrady A1, Wojciech Mąkinia, cytowany w komunikacie.

Pracujemy nad dalszą rozbudową systemu AmberGO

Automatyczny system płatności AmberGO działa od 2019 roku na wszystkich bramkach AmberOne Autostrady A1. Aby skorzystać z automatycznej płatności, wystarczy przejechać przez dowolną bramkę lub bramki dedykowane wyłącznie AmberGO, oznaczone symbolem kamery.

Karty Lotos Biznes są akceptowane na ponad 500 stacjach Lotos oraz ponad 400 stacjach Shell. Kierowcy, korzystający z oferty międzynarodowych kart flotowych Lotos ESSO Card, mają także możliwość użytkowania innych systemów automatycznego poboru opłat za przejazdy drogami i autostradami oraz wybranymi tunelami w Europie, podsumowano.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 29,49 mld zł w 2019 roku.

Czytaj także: PARP wspiera finansowo promocję za granicą polskiej płatności okiem

Źródło: ISBnews