Atende: Mariusz Stusiński wiceprezesem zarządu

Atende: Mariusz Stusiński wiceprezesem zarządu
Mariusz Stusiński Fot. mat. prasowe Atende S.A.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Atende powołała z dniem 16 września 2021 r. Mariusza Stusińskiego na członka zarządu spółki w funkcji wiceprezesa zarządu, podało Atende. Obecnie Mariusz Stusiński pełni funkcję doradcy zarządu spółki. Jednocześnie Jacek Forysiak, Szymon Stępczak i Jacek Szczepański złożyli rezygnacje z pełnienia funkcji wiceprezesów zarządu spółki oraz członkostwa w zarządzie ze skutkiem na 15 września 2021 r.

„Powodem rezygnacji w każdym przypadku jest uzgodniona z zarządem spółki zmiana ich funkcji i odpowiedzialności w spółce. Rezygnujące osoby będą realizować zadania związane z ich dotychczasowymi obszarami działalności oraz wykorzystujące ich kompetencje, a informacje o ich nowych, kluczowych w ramach organizacji emitenta rolach przedstawione zostaną w odrębnej komunikacji” – czytamy w komunikacie.

Transformacja zarządzania spółką oraz całą grupą kapitałową Atende

Powyższe zmiany związane są z transformacją zarządzania spółką oraz całą grupą kapitałową Atende, zaznaczono.

Doświadczenie zawodowe

Mariusz Stusiński ma blisko 20-letnie doświadczenie biznesowe, w trakcie którego zarządzał sprzedażą, strategią produktową oraz rozwojem spółek technologicznych. Z grupą kapitałową Atende związany jest od 2008 roku. Od grudnia 2020 roku piastuje stanowisko wiceprezesa spółki Atende Industries (spółki z grupy kapitałowej Atende) oraz równolegle pełni rolę doradcy zarządu Atende, podano w materiale.

Czytaj także: Marcin Petrykowski prezesem Atende SA >>>

„Od dnia 16 września br. zarząd spółki będzie funkcjonował w trzyosobowym składzie:
– Marcin Petrykowski, prezes zarządu,
– Iwona Bakuła, wiceprezes zarządu,
– Mariusz Stusiński, wiceprezes zarządu” – podsumowano.

Atende dostarcza rozwiązania teleinformatyczne dla firm i instytucji. Specjalizuje się w trzech dziedzinach: sieci i bezpieczeństwa teleinformatycznego, wysokowydajnych systemów obliczeniowych oraz infrastruktury teleinformatycznej, szczególnie dla centrów danych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Atende sięgnęły 260,1 mln zł w 2020 r.

Źródło: ISBnews