Artykuły ze źródła: Tomasz Oljasz

Logo Skarbiec TFI
Finanse osobiste

Recepta na inflację? Skarbiec TFI: dywersyfikacja i rozkładanie inwestycji w czasie

Oczekiwane w 2022 r. stopy zwrotu z funduszy obligacji rzędu 3-5% najprawdopodobniej nie zrekompensują podwyższonej inflacji, dlatego zwiększy się znaczenie dywersyfikacji inwestycji – szczególnie o akcje notowane na różnych rynkach, ale także surowce. Dla mniej skłonnych do ponoszenia większego ryzyka rozwiązaniem może być rozłożenie inwestycji w czasie, ocenia w rozmowie z ISBnews członek zarządu Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Piotr Szulec. Według niego, perspektywy przed warszawską giełdą, szczególnie indeksem WIG20, są pozytywne, zaś przyszły rok powinien przynieść umiarkowany wzrost napływów do funduszy.

CZYTAJ WIĘCEJ
Beata Daszyńska-Muzyczka
Z rynku finansowego

Prezes BGK: emisje obligacji dla funduszu przeciwcovidowego pozostaną jako opcja

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) zakłada utrzymanie możliwości organizowania przetargów sprzedaży obligacji BGK na rzecz Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 jako opcję w kolejnych miesiącach, ale liczy na to, że pozyskiwanie środków na rzecz Funduszu w obecnej fazie pandemii nie będzie już zasadne, poinformowała prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka w kuluarach Polsko-Arabskiego Forum Gospodarczego – największego wydarzenia biznesowego organizowanego w ramach obecności Polski na Wystawie Światowej w Dubaju.

CZYTAJ WIĘCEJ
Joanna Erdman, wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.
ESG | Z rynku finansowego

ING Bank Śląski: 5,3 mld zł na ekoprojekty do 2023 roku, neutralność emisyjna do 2030 r.

ING Bank Śląski przeznaczy 5,3 mld zł na sfinansowanie projektów proekologicznych do końca 2023 r. i zobowiązuje się do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2030 r., wynika z ogłoszonej dziś nowej Deklaracji Ekologicznej banku. Jak podkreśliła wiceprezes Joanna Erdman, bank liczy m.in. na umacnianie swojej pozycji rynkowej w zakresie emisji zielonych obligacji dla przedsiębiorstw i samorządów oraz w promocji elektromobilności.

CZYTAJ WIĘCEJ
Logo Skarbiec TFI
Artykuły | Finanse osobiste

W co warto inwestować w najbliższej przyszłości? Skarbiec TFI: lek na Alzheimera, cyfryzacja i genom

Szybka ścieżka zastosowana przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA – Food and Drug Administration) w przypadku pierwszego leku nowego typu na Alzheimera może być stosowana także w przypadku innych niezaspokojonych potrzeb medycznych, niekonieczne związanych ze schorzeniami w obszarze ośrodkowego układu nerwowego, uważa zarządzający funduszami w Skarbiec TFI Michał Ficenes. Inne trendy, które mogą nastawiać inwestorów optymistycznie do sektora medycznego to coraz powszechniejsze stosowanie nowoczesnych technologii w służbie zdrowia oraz perspektywy dla diagnostyki związane z gwałtownie rosnącą dostępnością sekwencjonowania genomu, dodał.

CZYTAJ WIĘCEJ
Michał Mrożek
ESG | Z rynku finansowego

Wiceprezes ING Banku Śląskiego: popyt na różnego typu obligacje związane z ekologią będzie rósł

Zainteresowanie „zielonymi obligacjami” dynamicznie wzrasta zarówno wśród emitentów, jak i funduszy, które chcą inwestować w takie papiery, poinformował wiceprezes ING Banku Śląskiego Michał Mrożek. Zwrócił uwagę, że rośnie też popyt na inne, mniej wymagające typy obligacji, które obejmują działania ekologiczne i rozwój w tym kierunku, takie jak transition bonds czy ESG-linked bonds.

CZYTAJ WIĘCEJ
Nowoczesne technologie w banku
Technologie i innowacje | Z rynku finansowego

Pandemia COVID-19 przyspieszyła transformację cyfrową banków

Transformacja cyfrowa banków, która przyspieszyła z nastaniem pandemii, doprowadzi do tego, że za kilka lat 80% sprzedaży będzie odbywało się przez kanały cyfrowe, natomiast liczba oddziałów znacząco zmaleje, zmieni się też ich funkcja – ocenia Managing Director & Senior Partner, Chairman BCG w Polsce Franciszek Hutten-Czapski. Poszukując nowych źródeł przychodów, banki będą w coraz atrakcyjniejszej formie oferować produkty inwestycyjne, a także zabezpieczać coraz więcej potrzeb w życiu codziennym klientów.

CZYTAJ WIĘCEJ
Klocki z napisem: VAT na tle kalkulatora
Firma

SLIM VAT 2 wejdzie w życie w październiku, w tym roku jeszcze jeden pakiet uproszczeń podatkowych?

Ministerstwo Finansów (MF) liczy, że pakiet 15 uproszczeń w podatku od towarów i usług, tworzący SLIM VAT 2 wejdzie w życie (w odniesieniu do niemal wszystkich rozwiązań) w październiku tego roku. Jeszcze w tym roku resort chce zaprezentować propozycje na kolejną rundę uproszczeń, zapowiedział wiceminister Jan Sarnowski w rozmowie z ISBnews.TV.

CZYTAJ WIĘCEJ
Skarbiec Holding Spółka Akcyjna - Logo
Finanse osobiste | Z rynku finansowego

Prezes Skarbiec TFI: wizja ujemnych stóp procentowych zachęca do inwestowania w fundusze

Fundusze inwestycyjne mogą w tym roku liczyć na dalsze znaczące napływy środków od obecnych i nowych klientów ze względu na możliwe w Polsce ujemne stopy procentowe oraz generalnie bardzo dobre stopy zwrotu uzyskane w ub.r. przez wiele towarzystw funduszy inwestycyjnych (TFI), ocenia w rozmowie z ISBnews prezes Skarbiec TFI Anna Milewska.

CZYTAJ WIĘCEJ
Nowoczesny bank
Z rynku finansowego

Jak banki zmienią się po pandemii koronawirusa? Ekspresowa cyfryzacja, więcej fuzji, zmiana polityki kredytowej

Funkcjonowanie w ramach kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa sprawia, że banki w coraz większym stopniu opierają się na nowych technologiach. Doświadczenie to powoduje, że zmiany technologiczne, które miały przekształcać sektor bankowy przez 10 lat zostaną wdrożone w niektórych bankach nawet w ciągu roku, ocenia Managing Director & Senior Partner, Chairman BCG Poland, Head of BCG Gamma & Platinion na region CEE, Franciszek Hutten-Czapski.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1