Artykuły ze źródła: Porówneo.pl

człowiek w masce, w biurze, oszustwo
Finanse osobiste

Nowe oszustwa: uwaga na fałszywe ubezpieczenie auta

Młodzi mężczyźni to najczęstsze ofiary nowego rodzaju przestępstw ubezpieczeniowych. Brytyjska policja wydała kolejne, skierowane do nich, ostrzeżenie przed zakupem wyjątkowo tanich polis. Oszuści podszywając się pod agentów ubezpieczeniowych, oferują takie polisy zazwyczaj poprzez media społecznościowe lub WhatsApp. W rzeczywistości są one fałszywe. „Agenci widmo” najchętniej polują na młodych kierowców, którzy najdrożej płacą za ubezpieczenie samochodu i poszukują tańszych ofert. Metoda ta, choć popularna w Wielkiej Brytanii, ma również polski wątek, czytamy w komunikacie Porówneo.

CZYTAJ WIĘCEJ
Samochód na stercie polskich banknotów
Finanse osobiste

Jak punkty karne wpływają na cenę OC

Z powodu punktów karnych za wykroczenia drogowe brytyjscy kierowcy płacą łącznie o 159 mln funtów drożej za swoje ubezpieczenia – wynika z najnowszego raportu firmy Compare the Market. Powtarzające się wykroczenia drogowe oznaczają większe ryzyko spowodowania wypadku i droższą polisę. W Polsce rząd pracuje nad powiązaniem składek za polisy OC z punktami karnymi. Z sondażu przeprowadzonego przez Porówneo wynika, że blisko 55 proc. właścicieli aut popiera tę ideę ‒ tak, by kierowca, który jeździ bezpiecznie mógł taniej zapłacić za polisę.

CZYTAJ WIĘCEJ
ubezpieczenie komunikacyjne
Z rynku finansowego

Coraz więcej kierowców sprawdza ceny ubezpieczeń w porównywarkach internetowych

Prawie co piąty kierowca, który otrzymał od agenta ubezpieczeniowego ofertę zakupu polisy dla swojego auta, sprawdza również inne oferty ‒ wynika z najnowszego badania Porówneo. Najczęściej robią to poprzez internetowe porównywarki lub na stronach innych firm ubezpieczeniowych. Wyjaśniają, że chcą tylko upewnić się, czy cena polisy od ich agenta za bardzo nie odstaje od pozostałych propozycji. Dzięki temu jednak rośnie popularność internetowych porównywarek i dokonywanych przez nie transakcji.

CZYTAJ WIĘCEJ
samochód, sprzedaż, dokumenty
Finanse osobiste

Kosztowny problem z OC może dotyczyć 1,5 mln właścicieli używanych pojazdów

Nie chcesz płacić za szkody spowodowanie przez kierowcę, który kupił od Ciebie auto? Warto wiedzieć, o czym najczęściej zapominają osoby sprzedające lub kupujące pojazd. Sprawa może dotyczyć nawet ponad 1,5 miliona właścicieli używanych aut, motocykli, ciągników, które co roku zmieniają właściciela w Polsce ‒ wynika z szacunków porównywarki ubezpieczeń Porówneo.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kobieta za kierownicą w maseczce ochronnej
Finanse osobiste

W czasie pandemii koronawirusa jeździmy mniej, więc dlaczego nie mamy tańszych polis OC?

Nawet o jedną trzecią mniej za ubezpieczenie auta płacą kierowcy, którzy jeżdżą mniej w okresie pandemii. Firmy uzależniające cenę polisy od liczby przejeżdżanych kilometrów biją rekordy popularności. Rozwiązanie to powszechne w Wielkiej Brytanii, nie jest jednak popularne w naszym kraju. Czy Polacy nie chcą mniej płacić za swoje polisy komunikacyjne?

CZYTAJ WIĘCEJ
Model domu i mężczyzna siedzący przy komputerze z kalkulatorem
Finanse osobiste | Nieruchomości

Ubezpieczenie mieszkania: Polacy kupują polisy na potęgę, ale niezbyt dokładnie czytają umowy. Na co zwrócić uwagę?

Liczbę mieszkań i domów w Polsce szacuje się na 15 mln. W ubiegłym roku przybyło ich ponad 184 tys. – wynika z danych GUS. Zwiększa się też grupa naszych rodaków ubezpieczających swoje cztery kąty. Według analiz Porówneo.pl od stycznia do grudnia 2019 r. wzrosła ona o 199 proc. Niestety wielu kupujących nie czyta polis, które podpisuje lub zapoznaje się z treścią dokumentów pobieżnie, nie wyjaśniając z ubezpieczycielem swoich wątpliwości przed zawarciem umowy.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1