Artykuły ze źródła: PMR Restrukturyzacje

Dwóch mężczyzn przy biurku, na którym leży młotek sędziowski i umowa
Firma

Jakie pułapki czyhają na przedsiębiorcę przekształcającego firmę w spółkę?

Jednoosobowa działalność gospodarcza to najpopularniejsza forma prowadzenia biznesu w Polsce. Łatwo ją założyć, rejestracja nic nie kosztuje, nie trzeba też zazwyczaj prowadzić pełnej księgowości. Kiedy jednak firma się rozrasta, potrzebuje czasem zastrzyku kapitału. Wtedy warto pomyśleć o założeniu spółki i wiedzieć, jakie pułapki czyhają na przedsiębiorcę. Jakie? Podpowiadamy.

CZYTAJ WIĘCEJ
Z rynku finansowego

Banki na całym świecie zamykają oddziały przez zmianę zachowań klientów i nowe technologie

Na całym świecie, również w Polsce, na dużą skalę zamykane są oddziały banków. Restrukturyzacja związana jest przede wszystkim ze zmianą zachowań klientów i nowymi technologiami. Czy z czasem wszystkie stacjonarne oddziały banków zostaną zamienione na call centers? Czy placówki pocztowe mogą przejąć część usług bankowych i obsługiwać klientów niekorzystających z bankowości online?

CZYTAJ WIĘCEJ
Młotek sędziowski, portfel, pieniądze i kalkulator
Finanse osobiste

Czy łatwo się oddłużyć? Fakty i mity na temat upadłości konsumenckiej

Jak pokazują statystyki, od początku 2016 roku, czyli wejścia w życie nowego prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, już prawie 20 tys. osób w Polsce skorzystało z możliwości oddłużenia poprzez upadłość konsumencką. Liczne kancelarie prawne i doradcy ogłaszają się w Internecie, mediach, na ulotkach i plakatach, twierdząc, że procedura jest bardzo prosta, a każdy, kto nie radzi sobie z długami, może się od nich uwolnić.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1