Artykuły ze źródła: Inbank Polska

Tomasz Rzeski
Komentarze ekspertów | Nieruchomości

Nowe perspektywy na rynku kredytów

Obserwowana w ostatnich miesiącach seria podwyżek stóp procentowych spowodowała zauważalne zmiany na rynku kredytów. Bardziej ostrożne są obecnie zarówno banki, w tym szczególnie największe instytucje działające na polskim rynku, jak i ich klienci. Odsetki od zaciąganych zobowiązań warto jednak konfrontować z obecnym poziomem inflacji oraz mieć na uwadze fakt, że zbliżamy się do końca cyklu zaostrzania polityki pieniężnej – już wkrótce możemy być świadkami obniżek stóp procentowych, a więc także spadku kosztów kredytowania.

CZYTAJ WIĘCEJ
Tomasz Rzeski
Z rynku finansowego

Inbank po raz kolejny podnosi oprocentowanie depozytów: 7 proc. na Lokacie Lojalnej

7% w skali roku na lokacie 6-miesięcznej, bez konieczności posiadania konta. Inbank po raz kolejny podnosi oprocentowanie depozytów, jednocześnie potwierdzając bardzo silną pozycję wśród banków posiadających w ofercie szeroki wybór lokat terminowych. Pod względem atrakcyjności oprocentowania nowa propozycja Inbanku jest jedną z najlepszych na polskim rynku – obejmuje ona oprocentowanie w wysokości 7% w skali roku w przypadku lokaty założonej na 6 miesięcy oraz 6,75% w skali roku dla lokaty 3-miesięcznej.

CZYTAJ WIĘCEJ
Tomasz Rzeski
Gospodarka | Komentarze ekspertów

Inbank: możliwe wyhamowanie tempa wzrostu stóp procentowych

Według wstępnych danych GUS, w maju inflacja wyniosła rekordowe 13,9 proc. i prawdopodobnie to nie koniec wzrostowej tendencji. Jednocześnie w pierwszym kwartale polska gospodarka zanotowała jedną z najwyższych w historii dynamikę wzrostu. Są jednak wyraźne sygnały nadchodzącego spowolnienia, które mogą powstrzymać Radę Polityki Pieniężnej przed kontynuacją cyklu podnoszenia stóp procentowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Inbank Polska Logo
Komentarze ekspertów

Stawki WIBOR i rentowność obligacji najwyżej od 11 lat

W ostatnich dniach rentowność polskich dziesięcioletnich obligacji skarbowych przekroczyła 6 proc. Poprzednio tak wysoki poziom widziany był w listopadzie 2011 r. Podobnie jest w przypadku stawek WIBOR, stanowiących podstawę ustalania oprocentowania kredytów. Istotna jest jednak nie tylko wysokość oprocentowania, lecz i dynamika jej wzrostu, pisze Tomasz Rzeski, Country Sales Manager Oddziału Inbank w Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ
Inbank Polska Logo
Bezgotówkowo

Grupa Inbank wprowadza transgraniczne płatności za e-zakupy w 3 częściach lub odroczone o 30 dni

Grupa Inbank wprowadza transgraniczne rozwiązanie BNPL (‘Buy Now, Pay Later’), oferowane pod marką Paywerk. Paywerk to paneuropejska platforma, funkcjonująca na zasadzie „kup teraz, zapłać później”. System umożliwia odroczenie płatności za zakupy online bez zakładania konta i rejestracji, w czasie nie dłuższym niż przy płatności kartą.

CZYTAJ WIĘCEJ
Maciej Pieczkowski, członek Zarządu AS Inbank i dyrektor generalny Oddziału Inbanku w Polsce
Kadry

Po sukcesach Inbanku w Polsce, czas na kolejne kraje, Polak na czele ekspansji

Ponad miliard złotych portfela udzielonych kredytów, blisko 10% udziału w rynku sprzedaży kredytów ratalnych w Polsce, miano największego rynku całej Grupy Inbank i największy wzrost portfela Grupy w 2021 roku ‒ o 150%. Oddział Inbanku w Polsce w ciągu czterech lat działalności imponuje dynamiką rozwoju. Po polskich sukcesach, czas na dalszą europejską ekspansję, na pierwszy ogień idzie rynek czeski. W obliczu zmian strukturalnych Grupy Inbank, na czele nowego regionu CEE stanie Polak ‒ Maciej Pieczkowski, członek zarządu AS Inbank i dyrektor generalny Oddziału Inbanku w Polsce, poinformował Bank.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1