Artykuły ze źródła: Grupa Pekao SA

Logo Pekao Faktoring
Z rynku finansowego

Pekao Faktoring podpisał pierwszą umowę faktoringu ze wsparciem gwarancją BGK

Pekao Faktoring podpisał pierwszą umowę faktoringu zabezpieczonego gwarancją BGK. Projekt zabezpieczenia gwarancją BGK limitów faktoringowych to pionierskie rozwiązanie nie tyko w Polsce, ale także na skalę europejską. Pekao Faktoring jest pierwszym faktorem, który podpisał umowę z BGK oraz uzyskał gotowość operacyjną do oferowania klientom nowego rozwiązania.

CZYTAJ WIĘCEJ
Logo Pekao Leasing
Z rynku finansowego

Pekao Leasing: nowe udogodnienia dla klientów w związku z koronawirusem

Trwająca w Polsce od ponad dwóch miesięcy pandemia koronawirusa spowodowała wiele ograniczeń, które mają duży wpływ na funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw. Brak nowych klientów oraz kontraktów powoduje problemy z utrzymaniem płynności finansowej firmy, na którą wpływają opłaty stałe, w tym kredyty czy raty leasingowe. Pekao Leasing wyszedł naprzeciw potrzebom klientów i wprowadził dla nich program udogodnień, by pomóc zminimalizować negatywne skutki pandemii odczuwane przez przedsiębiorców.

CZYTAJ WIĘCEJ
Panele słoneczne
Z rynku finansowego

Zielona energia dla przedsiębiorców. Pekao Leasing wkracza na rynek fotowoltaiczny z korzystnym finansowaniem mikroinstalacji

Unijna polityka klimatyczna zakłada, że w 2020 r. Polska powinna zwiększyć udział odnawialnych źródeł w końcowym zużyciu energii do 15 proc. Aby osiągnąć ten cel, konieczne jest podejmowanie większej liczby inwestycji z zakresu zielonej energetyki. Jednym z najszybciej i najprężniej rozwijających się sektorów OZE jest fotowoltaika, która nie tylko pozytywnie oddziałuje na środowisko naturalne, ale przynosi również korzyści ekonomiczne.

CZYTAJ WIĘCEJ
Logo Pekao Leasing
Z rynku finansowego

Pekao Leasing: umowa kredytowa z Bankiem Rozwoju Rady Europy o wartości 100 mln euro. Sfinansuje na konkurencyjnych warunkach rozwój polskich MŚP

Pekao Leasing, spółka leasingowa z grupy kapitałowej Banku Pekao S.A. podpisała z Bankiem Rozwoju Rady Europy (Council of Europe Development Bank – CEB) umowę kredytową o wartości 100 mln euro. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na finansowanie – w formie leasingu na konkurencyjnych warunkach – inwestycji i rozwoju mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ
Logo Pekao Leasing
Z rynku finansowego

Pekao Leasing rośnie dwa razy szybciej niż rynek. Ten rok będzie rekordowy?

Spółka Pekao Leasing należąca do Grupy Pekao S.A. zakończyła 2018 r. z przeszło 47 mln zysku netto. Bieżący rok ma być dla firmy rekordowy. Sprzedaż po pierwszych miesiącach br. ma solidny dwucyfrowy wzrost i rozwija się z dynamiką powyżej 30 proc. rok do roku. To efekt wdrażanych zmian organizacyjnych, podejścia do klienta i digitalizacji procesów.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1