Artykuły ze źródła: Grupa Aviva / Aviva

ubezpieczenie online, wirtualny smartfon i ikony różnych ubezpieczeń
Z rynku finansowego

Pobyt i leczenie w szpitalu klienci mogą zgłaszać przez MojąAvivę

Aviva wprowadziła kolejną funkcjonalność dla klientów korzystających z serwisu MojaAviva – mogą w pełni online zgłosić pobyt i leczenie w szpitalu. Dzięki temu zgłoszenie jest łatwiejsze, a wypłata świadczenia szybsza. Nowość jest istotna, gdyż roszczenia z umów szpitalnych należą do najczęściej zgłaszanych przez klientów. Udział szkód i roszczeń przekazywanych online przekroczył 40%.

CZYTAJ WIĘCEJ
Mężczyzna trzymający ręce w geście obronnym nad figurkami symbolizującymi rodzinę
Finanse osobiste

W Polsce przybywa tzw. rodzin patchworkowych. Jak wygląda w nich kwestia ubezpieczenia i dziedziczenia?

Blisko 40 tys. spośród 192 tys. ślubów zawartych w 2018 roku to związki powtórne dla co najmniej jednej ze stron – wynika z danych GUS. Zarazem niemal 63 tys. małżeństw zakończyło się rozwodem. Rośnie też liczba związków nieformalnych. Coraz więcej Polaków żyje więc w tzw. rodzinach patchworkowych. Ta sytuacja ma znaczenie dla ubezpieczeń i dziedziczenia.

CZYTAJ WIĘCEJ
Finanse i gospodarka

OWU nie takie strasznie, jak je malują

Już jedna czwarta z nas deklaruje posiadanie indywidualnej polisy na życie, a co trzeci korzysta z ubezpieczeń grupowych. Podczas wyboru ubezpieczenia szczegółowych informacji na temat oferty poszukujemy w OWU (ogólne warunki ubezpieczenia). Niestety, nie każdy ma czas i cierpliwość, żeby przestudiować ten dokument w całości. Na szczęście kluczowych jest tylko kilka punktów. Eksperci podpowiadają, gdzie mamy ich szukać, by wykupiona polisa ochronna spełniła nasze oczekiwania.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1