Artykuły ze źródła: Bain

Fundusze private equity, napis na wirtualny ekranie, w tle globus
Z rynku finansowego

Fundusze private equity: o 20 proc. mniej przejęć w Polsce w 2023 roku

Liczba przejęć z udziałem funduszy private equity spadła w Polsce o ponad 20 proc. w 2023 roku, wynika z analiz Bain & Company. Powodem był utrzymujący się wysoki kosztu kapitału oraz niepewna sytuacja makroekonomiczna i geopolityczna. Eksperci przewidują jednak, że wraz z oczekiwanymi obniżkami stóp procentowych na świecie oraz dzięki znacznym środkom zgromadzonym na inwestycje, międzynarodowe fundusze mogą w tym roku zwiększyć aktywność na rynku, poinformowała Firma.

CZYTAJ WIĘCEJ
fundusze PE, koła zębate z napisem private equity
Z rynku finansowego

Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych uznało Bain & Company najlepszym doradcą strategicznym funduszy PE w Polsce

Bain & Company, międzynarodowa firma konsultingowa, po raz trzeci została uznana za najlepszego Doradcę Strategicznego i Komercyjnego funduszy private equity przez członków Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK). Nagrody przyznawane są od 2018 roku i promują najwyższe standardy w branży private equity i venture capital oraz wkład tych inwestorów w rozwój polskich spółek.

CZYTAJ WIĘCEJ
Oddział Banku Millennium
Z rynku finansowego

Bank Millennium i ING Bank Śląski mają najbardziej lojalnych klientów w Polsce

Bank Millennium i ING Bank Śląski mają najbardziej lojalnych klientów detalicznych, wynika z najnowszego badania zachowań i preferencji klientów (NPS) przeprowadzonego przez firmę doradczą Bain & Company. Większość banków w Polsce poprawiła wskaźniki zadowolenia w porównaniu z rokiem ubiegłym, a klienci docenili poprawę jakości świadczonych usług w kanale cyfrowym, szczególnie bankowości mobilnej.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1