Autor: Tomasz Rzeski

Tomasz Rzeski
Komentarze ekspertów | Nieruchomości

Nowe perspektywy na rynku kredytów

Obserwowana w ostatnich miesiącach seria podwyżek stóp procentowych spowodowała zauważalne zmiany na rynku kredytów. Bardziej ostrożne są obecnie zarówno banki, w tym szczególnie największe instytucje działające na polskim rynku, jak i ich klienci. Odsetki od zaciąganych zobowiązań warto jednak konfrontować z obecnym poziomem inflacji oraz mieć na uwadze fakt, że zbliżamy się do końca cyklu zaostrzania polityki pieniężnej – już wkrótce możemy być świadkami obniżek stóp procentowych, a więc także spadku kosztów kredytowania.

CZYTAJ WIĘCEJ
Tomasz Rzeski
Gospodarka | Komentarze ekspertów

Inbank: możliwe wyhamowanie tempa wzrostu stóp procentowych

Według wstępnych danych GUS, w maju inflacja wyniosła rekordowe 13,9 proc. i prawdopodobnie to nie koniec wzrostowej tendencji. Jednocześnie w pierwszym kwartale polska gospodarka zanotowała jedną z najwyższych w historii dynamikę wzrostu. Są jednak wyraźne sygnały nadchodzącego spowolnienia, które mogą powstrzymać Radę Polityki Pieniężnej przed kontynuacją cyklu podnoszenia stóp procentowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Inbank Polska Logo
Komentarze ekspertów

Stawki WIBOR i rentowność obligacji najwyżej od 11 lat

W ostatnich dniach rentowność polskich dziesięcioletnich obligacji skarbowych przekroczyła 6 proc. Poprzednio tak wysoki poziom widziany był w listopadzie 2011 r. Podobnie jest w przypadku stawek WIBOR, stanowiących podstawę ustalania oprocentowania kredytów. Istotna jest jednak nie tylko wysokość oprocentowania, lecz i dynamika jej wzrostu, pisze Tomasz Rzeski, Country Sales Manager Oddziału Inbank w Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1