Autor: Robert Lidke

Tomasz Rokita
Multimedia | Bezgotówkowo

Mniej bankomatów, więcej banknotów – dokąd zmierza obrót gotówkowy?

W ostatnich latach zniknęło z rynku w Polsce ponad 2,5 tysiąca bankomatów, a liczba banknotów w obiegu zwiększyła się. Jakie to stwarza problemy firmom zajmującym się obsługą gotówki? – to pytanie podczas Kongresu Obsługi Gotówki zadaliśmy Tomaszowi Rokicie, członkowi zarządu, dyrektorowi zarządzającemu pionu – Polska, Ukraina, Węgry, w Diebold Nixdorf Sp. z o.o.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kamil Sobolewski, Pracodawcy RP,
Gospodarka

Główny ekonomista Pracodawców RP wyjaśnia na czym polega problem z inwestowaniem w Polsce

Średnia stopa inwestycji w Unii Europejskiej przekracza 22%, co jest wyraźnie ponad 5 punktów procentowych wyżej niż w Polsce. Natomiast w krajach naszego regionu w Czechach, Rumunii i na Węgrzech stopa inwestycji osiąga lub przekracza 25%. A zatem strukturalnie w polskiej gospodarce jest coś nie tak, jest ona jedną z trzech gospodarek w Unii Europejskiej, w których inwestuje się najmniej” – mówił Kamil Sobolewski, główny ekonomista Pracodawców RP podczas webinarium Programu Analityczno-Badawczego poświęconego kredytom i innym źródłom finansowania MSP.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2023/11

Bankowość i Finanse | Obronność | Najważniejsza jest bliska współpraca

Przede wszystkim musi być zapewniona bardzo bliska współpraca ministra obrony z wojskiem, z szefem sztabu generalnego. Szef sztabu generalnego musi być prawą ręką ministra, można powiedzieć najważniejszą po nim osobą w resorcie obrony narodowej – zaznacza Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej,
były minister obrony narodowej, w Sejmie ostatniej kadencji członek Komisji Obrony Narodowej, w rozmowie z Robertem Lidke.

CZYTAJ WIĘCEJ
Z rynku finansowego

Dobre perspektywy przed bankowością korporacyjną w Polsce

Członkowie zarządów największych banków komercyjnych w Polsce w debacie „Przyszłość bankowości korporacyjnej oczami bankowców”, która odbyła się w ramach Kongresu Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej wskazywali na dobre perspektywy dla polskich banków, ale też mówili o wyzwaniach, które stoją przed tym sektorem. Debatę prowadził Jan Szambelańczyk, profesor nauk ekonomicznych Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu.

CZYTAJ WIĘCEJ
POS,
Bezgotówkowo | Firma

Polska Bezgotówkowa radzi: Przygotuj swoją firmę na zmiany w sprzedaży w najbliższej przyszłości!

O tym jakie metody dominują na rynku płatności, jak zmieniają się upodobania płatnicze konsumentów i jakie zmiany w sposobach przyjmowania płatności wyznaczają najnowsze trendy rynkowe mogli się dowiedzieć przedsiębiorcy uczestniczący w webinarze Fundacji Polska Bezgotówkowa zatytułowanym „Jak zmieniają się zwyczaje płatnicze polskich konsumentów?”

CZYTAJ WIĘCEJ
Marcin Nedwidek, Uniqa
ESG

UNIQA ubezpiecza na wypadek hejtu i tworzy fundację zwalczającą hejt w Internecie

UNIQA Polska utworzyła Fundację, której celem jest przeciwdziałanie hejtowi w Internecie, wspieranie osób dotkniętych tym zjawiskiem, a także promocja zdrowia psychicznego. Z okazji utworzenia Fundacji UNIQA ubezpieczyciel zorganizował konferencję prasową, podczas której zaprezentowano program działania fundacji oraz poinformowano o rozpoczęciu kampanii społecznej przeciwko hejtowi w Internecie. Po konferencji prasowej rozmawialiśmy z Marcinem Nedwidkiem, prezesem zarządu UNIQA TU SA.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 35