Autor: Norbert Jeziolowicz

NBS 2018/04

Temat numeru – bancassurance: Prawdziwa jakość krytyk się nie boi

Norbert Jeziolowicz Dyrektor Zespołu Bankowości Detalicznej i Rynków Finansowych Związku Banków Polskich. Można przyjąć, że początek czegoś w rodzaju prawdziwego rynku bancassurance w naszym kraju sięga lat 2006/2007, pojawił się on wraz ze wzmożonym zainteresowaniem kredytami hipotecznymi wśród klientów, a jednocześnie niezbędnym wsparciem procesów kredytowych różnymi rodzajami polis ubezpieczeniowych – a wszystko to ze względu […]

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2016/11

Rynek finansowy: Klient w cieniu regulacji

– Legislacja dotyka wszystkich; jest to funkcja czasów, w których żyjemy – stwierdził w wystąpieniu inaugurującym obrady VIII Kongresu Bancassurance wiceprezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, Andrzej Maciążek. To zwięzłe sformułowanie może posłużyć za najtrafniejsze podsumowanie nie tylko tegorocznej edycji wydarzenia, ale również tego wszystkiego, co od dwóch lat dzieje się na rynku bancassurance.

CZYTAJ WIĘCEJ
Powiedzieli

Cytat dnia – 2016.03.14 Norbert Jeziolowicz

jeziolowicz.norbert.04.268x400Ufam, że ten dokument stanie się pożytecznym narzędziem nie tylko dla kredytodawców, lecz także dla Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w jego działaniach kontrolnych dotyczących różnych przekazów reklamowych na rynku finansowym, a tym samym będzie pomocny w eliminowaniu z tego rynku podmiotów uciekających się do nieuczciwej konkurencji…

Norbert Jeziolowicz, Dyrektor Zespołu Bankowości Detalicznej i Rynków Finansowych ZBP
(o dokumencie: „Dobre praktyki w zakresie standardów reklamowania kredytu konsumenckiego”).

CZYTAJ WIĘCEJ

Długookresowe oszczędzanie

jeziolowicz.norbert.01.150xTemat budowania w naszym społeczeństwie skłonności do oszczędzania regularnie powraca do polskich mediów i właściwie spotyka się prawie z pozytywnym podejściem ze wszystkich stron, jednak – przynajmniej jak do tej pory – nie udało się podjąć żadnych kroków rozwiązujących ten problem w sposób systemowy. Związek Banków Polskich podnosi ten temat już od wielu lat, ale teraz nabiera on znaczne większego znaczenia niż przed kryzysem na rynkach finansowych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowa ustawa o kredycie konsumenckim

jeziolowicz.norbert.01.150x18 grudnia bieżącego roku w życie weszła nowa ustawa o kredycie konsumenckim, która wprowadza cały szereg zmian do dzisiejszej praktyki polskiego rynku oraz dotychczasowych przyzwyczajeń klientów polskich banków. Można nawet zaryzykować twierdzenie, ze nie wszystkie nowości będą przyjęte przez konsumentów jednoznacznie pozytywnie i należy być przygotowanym na co najmniej okazywanie przez nich zdziwienia w oddziałach banków.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1