Autor: Marta Modzelewska

Finanse i gospodarka

Hipoteka odwrócona w Polsce i na świecie. Polski rynek rośnie wolno ale sukcesywnie

150709.Fundusz-Hipoteczny-DOMIlu Seniorów podpisało w Polsce umowę o rencie dożywotniej? Z danych KPF wynika, że w 2014 roku było ich kilkuset. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych, które są liderem rynku hipoteki odwróconej na świecie, już kilka lat temu liczba klientów oscylowała wokół miliona. Dlaczego Polska nie nadąża za światem i gdzie są największe bariery rozwoju rodzimego rynku? Kiedy dotrzemy do miejsca, w którym jest zagranica i dlaczego siedem lat istnienia hipoteki odwróconej nad Wisłą to wciąż mało?

CZYTAJ WIĘCEJ
Finanse i gospodarka

Fundusz Hipoteczny DOM ogłasza wyniki i po raz pierwszy w historii zamyka kwartał na plusie

Grupa Kapitałowa w okresie od 1 stycznia do 31 marca 2015 r. zanotowała wzrost przychodów ze sprzedaży o 36,2% do poziomu 1174 tys. zł. Fundusz Hipoteczny DOM S.A., który wchodzi w skład Grupy zamknął kwartał na plusie generując zysk netto w wysokości 32 737 zł. Spółka Komandytowa Fundusz Hipoteczny DOM S.K.A. zanotowała natomiast zysk netto przekraczający 300 tys. zł. – Po trudnych latach widzimy ożywienie na całym rynku hipoteki odwróconej w Polsce. Jednak ciągle zarówno my, jak i Seniorzy czekamy na wprowadzenie nowych regulacji i nadzoru nad rynkiem, co zwiększy tak ważne poczucie bezpieczeństwa klientów – komentuje Robert Majkowski, Prezes Zarządu Funduszu Hipotecznego DOM. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Samorząd

Prezydenci oraz burmistrzowie polskich i zagranicznych miast w Warszawie

Jak przyciągnąć do miast kapitał ludzki, inwestorów i biznes? Prezydenci oraz burmistrzowie polskich i zagranicznych metropolii będą o tym rozmawiać podczas I międzynarodowej konferencji „Konkurencyjne Miasta: przyciąganie kapitału ludzkiego, inwestycji i biznesu”, która odbędzie się 15 maja w Warszawie. Swój udział potwierdzili przedstawiciele władz Warszawy, Poznania, Wrocławia, Łodzi, Gdyni oraz Barcelony i Turynu, a także inwestorzy aktywni na polskim rynku nieruchomości tacy jak: Skanska, Ghelamco, Strabag, Griffin, Tacit, ECE, LHI  oraz TriGranit.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1